Spierzchnięte i popękane usta - sposoby na regenerację wysuszonych ust

Spierzchnięte i popękane usta - sposoby na regenerację wysuszonych ust

Przejdź do galerii zdjęć
Spierzchnięte i popękane usta to dość często spotykany problem, zwłaszcza w okresie zimowym. Delikatny naskórek pokrywający nasze wargi jest niezwykle podatny na uszkodzenia i wysuszenie, szybko poddaje się też procesom starzenia. Spierzchnięte usta wyglądają nieestetycznie, mogą też być przyczyną dyskomfortu i uciążliwych dolegliwości związanych z pieczeniem.
Reklama
untitled-collage-12
Przyczyn wysuszenia ust i związanych z nim dolegliwości może być wiele. Najczęściej wynika ono z niedoboru witamin, a więc z niewłaściwej diety. Nieodpowiednia pielęgnacja i złe nawyki, takie jak obgryzanie i oblizywanie ust, również przyczyniają się do pogorszenia kondycji warg, a w efekcie do ich pierzchnięcia.

Spierzchnięte i popękane usta - kosmetyki pielęgnacyjne

Specjalne balsamy i pomadki do ust, które bez problemu kupić możemy w aptece lub drogerii, to doskonała metoda na codzienną, systematyczną pielęgnację spierzchniętych ust. Warto zwracać uwagę na skład tego rodzaju kosmetyków pielęgnacyjnych - najlepsze właściwości nawilżające wykazują te, które zawierają w sobie wosk pszczeli i tłuszcze.
Reklama
Przynajmniej dwa razy w tygodniu dobrze jest wykonywać peeling ust, który zapewni im wygładzenie i pomoże uporać się z nieestetycznymi skórkami. Peelingi do ust dostępne są w sklepach, można też spróbować zrobić je samodzielnie w domu.

Spierzchnięte i popękane usta - domowe sposoby

Skuteczne wsparcie dla kondycji delikatnej skóry ust stanowić mogą nie tylko kosmetyki kupione w sklepie, ale i domowe specyfiki z naszej kuchni. W wyleczeniu spierzchniętych i popękanych ust pomóc nam mogą naturalne oleje i tłuszcze, a także miód oraz cukier, który wykorzystać można do przygotowania peelingu. Oliwa z oliwek lub olej kokosowy łagodzą podrażnienia, regenerują zrogowaciały naskórek, są w stanie nawet stworzyć na ustach naturalny filtr zabezpieczający je przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: usta
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama