7 faktów na temat picia kawy

7 faktów na temat picia kawy

Pewnie już zetknęłaś się z opinią, która głosi, że picie kawy szkodzi. Tylko czy naprawdę tak jest? Poznaj siedem faktów na temat picia kawy i nigdy więcej nie daj się zwieść mitom!
Reklama
Kawa nie odwadnia organizmu Kawa nie ma nic wspólnego z odwodnieniem organizmu. Prawie w stu procentach składa się z wody. Także ten mit jest dla nas kompletnie niezrozumiały. Kawa nie jest przyczyną powstawania wrzodów Za wrzody odpowiedzialne są bakterie Helicobacter pyroli, które z kawą nie mają nic wspólnego. Kawa nie szkodzi sercu Kawa nie podwyższa ciśnienia, więc nie jest szkodliwa dla naszego serca. Pobudzenie, które wywołuje jest związane z pobudzaniem zakończeń komórek nerwowych. Która z kaw powoduje zgagę? Kawa może powodować zgagę, ale nie ta uprawiana ekologicznie. Zgagę może powodować kawa z niewiadomego pochodzenia, gdzie uprawa była sztuczna, a użycie nawozów nie było niczym nadzwyczajnym.
Reklama
Kawa nie wypłukuje magnezu i wapnia z organizmu Jeśli już, to tylko i wyłącznie śladowe ilości. Jeżeli pijemy kawę z mlekiem, od razu uzupełniamy niedobór wapnia. Niedobór magnezu, jest przypadłością, na którą cierpi większa część naszego pokolenia, a spożywanie kawy ma z tym niewiele wspólnego. Kawa korzystnie wpływa na metabolizm Co interesujące, coraz większa liczba naukowców uważa, że picie kawy poprawia nasz metabolizm i ułatwia trawienie. Kawa jest składnikiem wielu skutecznych diet odchudzających! Kawa nie uzależnia To, że pijemy kawę, stało się naszym zwyczajem. Dzięki temu czujemy się bardziej energiczni i mamy więcej sił na pokonanie trudów codzienności. Źródło zdjęć: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama