7 faktów na temat picia kawy

Zdrowie Czwartek, 14 marca 2019
Oceń:
4 / 25 głosów
7 faktów na temat picia kawy

Pewnie już zetknęłaś się z opinią, która głosi, że picie kawy szkodzi. Tylko czy naprawdę tak jest? Poznaj siedem faktów na temat picia kawy i nigdy więcej nie daj się zwieść mitom!

Kawa nie odwadnia organizmu

Kawa nie ma nic wspólnego z odwodnieniem organizmu. Prawie w stu procentach składa się z wody. Także ten mit jest dla nas kompletnie niezrozumiały.

Kawa nie jest przyczyną powstawania wrzodów

Za wrzody odpowiedzialne są bakterie Helicobacter pyroli, które z kawą nie mają nic wspólnego.

Kawa nie szkodzi sercu

Kawa nie podwyższa ciśnienia, więc nie jest szkodliwa dla naszego serca. Pobudzenie, które wywołuje jest związane z pobudzaniem zakończeń komórek nerwowych.

Która z kaw powoduje zgagę?

Kawa może powodować zgagę, ale nie ta uprawiana ekologicznie. Zgagę może powodować kawa z niewiadomego pochodzenia, gdzie uprawa była sztuczna, a użycie nawozów nie było niczym nadzwyczajnym.

Kawa nie wypłukuje magnezu i wapnia z organizmu

Jeśli już, to tylko i wyłącznie śladowe ilości. Jeżeli pijemy kawę z mlekiem, od razu uzupełniamy niedobór wapnia. Niedobór magnezu, jest przypadłością, na którą cierpi większa część naszego pokolenia, a spożywanie kawy ma z tym niewiele wspólnego.

Kawa korzystnie wpływa na metabolizm

Co interesujące, coraz większa liczba naukowców uważa, że picie kawy poprawia nasz metabolizm i ułatwia trawienie. Kawa jest składnikiem wielu skutecznych diet odchudzających!

Kawa nie uzależnia

To, że pijemy kawę, stało się naszym zwyczajem. Dzięki temu czujemy się bardziej energiczni i mamy więcej sił na pokonanie trudów codzienności.

Źródło zdjęć: www.pixabay.com