Dieta na piękne i mocne paznokcie - co jeść, aby paznokcie się nie łamały?

Dieta na piękne i mocne paznokcie - co jeść, aby paznokcie się nie łamały?

Przejdź do galerii zdjęć
Osłabione paznokcie są wynikiem nie tylko nieodpowiedniej pielęgnacji, ale przede wszystkim źle dobranej diety. Dbając o właściwe żywienie możemy poprawić ich kondycję i uniknąć łamania się płytki, a co za tym idzie sprawić, że będą wyglądać atrakcyjnie i zdrowo. Jak powinna wyglądać dieta, która zapewni nam piękne i mocne paznokcie?
Reklama
Główna przyczyna problemów z paznokciami leży w niedoborach witamin i minerałów, które powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi w codziennie spożywanych posiłkach. Nieodpowiednia dieta wpływa na osłabienie paznokci, lecz oddziałuje negatywnie także na włosy i skórę. Co powinien zawierać jadłospis wpływający korzystnie na urodę, a jakich produktów należy się wystrzegać?

Dieta na mocne i piękne paznokcie: Witaminy i minerały

Osłabione paznokcie potrzebują solidnej dawki krzemu, miedzi oraz cynku. Minerały te są w stanie nie tylko poprawić wygląd paznokci, ale i wzmocnić je na tyle, by uniknąć ich łamania. Bardzo duże ilości tych składników znaleźć możemy w drożdżach, orzechach, otrębach, płatkach owsianych i jajkach. Doskonałym źródłem zbawiennych dla zdrowia paznokci minerałów może być także napar z liści pokrzywy lub skrzypu polnego - wypijanie tego rodzaju mieszanki wpłynie korzystnie także na wygląd naszych włosów.

Dieta na mocne i piękne paznokcie: Produkty pełnoziarniste i rośliny strączkowe

Zdrowe i piękne paznokcie zapewnić nam mogą składniki mineralne oraz witaminy z grupy B, które znajdziemy w pełnoziarnistym pieczywie, razowych makaronach, soczewicy, ciecierzycy i fasoli.
Reklama
Spożywanie tych produktów wzmacnia płytkę paznokcia od środka, zapewnia jej też odpowiedni poziom nawilżenia. Umieszczenie potraw z roślinami strączkowymi i składnikami pełnoziarnistymi w codziennym jadłospisie nie powinno stanowić dla nas wyzwania,  zagwarantować za to może wiele korzyści dla naszej urody.

Dieta na piękne i mocne paznokcie: Czego nie należy jeść?

Aby cieszyć się zdrowymi paznokciami oraz włosami, promienną skórą, a także szczupłą sylwetką, warto zadbać o to, by z naszej diety zniknęły bezwartościowe produkty, dostarczające nam wyłącznie pustych kalorii i potężnej dawki niezdrowych tłuszczów. Starajmy się nie sięgać po fast foody, słodycze, słone przekąski i gazowane napoje - nasz organizm z pewnością dostrzeże te zmiany i szybko zauważymy je w naszym wyglądzie.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: dieta na paznokcie
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama