Maseczka z kurkumy - przepis na maseczkę dla każdego rodzaju cery
Udostępnij Google News
Uroda

Maseczka z kurkumy - przepis na maseczkę dla każdego rodzaju cery

Kurkuma charakteryzuje się wspaniałymi właściwościami leczniczymi, które z powodzeniem wykorzystywać można nie tylko w kuchni, ale i w kosmetyce. Pielęgnująca maseczka na twarz z kurkumy wykazuje działanie antybakteryjne, rozjaśnia i złuszcza skórę, zrównuje jej koloryt, a także łagodzi podrażnienia. Co więcej, będzie ona odpowiednia dla każdego rodzaju cery!

Maseczka z kurkumy to kosmetyk bogaty w cenne witaminy i antyoksydanty. Przyprawę o charakterystycznym żółtym odcieniu wykorzystać możemy nie tylko w kuchni - może ona stanowić bazowy składnik maseczki na twarz domowej roboty, którą stosować wolno na każdy rodzaj cery. Pod wpływem żółtej maski cera staje się wygładzona i świeża, a zawarta w przyprawie kurkumina działa antybakteryjnie i hamuje procesy starzenia się skóry. Maseczkę z kurkumy można stosować 2-3 razy w tygodniu. W trakcie aplikacji nie należy zapominać o silnie barwiących właściwościach przyprawy - warto zabezpieczyć ubranie przed ewentualnym zabrudzeniem.

Maseczka z kurkumy - przepis

Składniki:
1 łyżeczka kurkumy
1 łyżeczka miodu
1 łyżeczka jogurtu naturalnego

Wszystkie składniki umieszczamy w miseczce i dokładnie mieszamy. Konsystencja maseczki powinna być wystarczająco gęsta, by nie spływała z twarzy podczas zabiegu. Gotową maskę starannie rozprowadzamy na oczyszczonej skórze twarzy i pozostawiamy na około 20 minut - do momentu, aż zaschnie. Po upływie wymaganego czasu maseczkę zmywamy za pomocą chłodnej, bieżącej wody. Przed nałożeniem maseczki na twarz warto wykonać próbę uczuleniową na dłoni - pozwoli to uniknąć ewentualnej reakcji alergicznej na poszczególne składniki kosmetyku.

Zobacz też: Maseczka na twarz z pomarańczy; domowy zabieg rozjaśniający skórę

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie