Domowe SPA dla stóp - jak zrobić pedicure w domu?

Domowe SPA dla stóp - jak zrobić pedicure w domu?

Stopy wymagają odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok, niestety w ciągu zimowych miesięcy często zapominamy o potrzebnych im zabiegach. Regularny pedicure może sprawić, że nasze pięty będą gładkie, a paznokcie na palcach u stóp zachowają zdrowy wygląd i właściwą kondycję. Domowe SPA dla stóp to także szansa na chwilę relaksu i przyjemną ucieczkę od natłoku codziennych obowiązków. Jak zrobić pedicure w domu?
Reklama
untitled-collage-77
Nasze stopy wymagają właściwej, a przede wszystkim bardzo systematycznej pielęgnacji. Na nogach spędzamy cały dzień, dlatego pokrywająca je skóra narażona jest na wysuszenie i powstawanie nieestetycznych pęknięć. Zabiegi na stopy mogą okazać się przydatne zwłaszcza teraz, gdy powoli żegnamy się z zimą i przygotowujemy naszą garderobę na zmiany - wycięte sandałki i klapki z całą pewnością lepiej prezentować się będą na gładkich i zadbanych stopach. Co więcej, domowe SPA to także chwila dla siebie, która nie tylko poprawia kondycję skóry, lecz wiąże się także z zasłużonym relaksem i przyjemną ucieczką od codziennych obowiązków.
Reklama
Przystępując do zabiegu w domowym zaciszu warto zadbać o jego odpowiednią oprawę - oprócz odpowiednich kosmetyków i wodnej kąpieli dla stóp, dobrze zaopatrzyć się także w pachnące świece i relaksacyjną muzykę.

Domowe SPA dla stóp: Przygotowanie do zabiegu

Pierwszym etapem zabiegu pedicure, który wykonujemy samodzielnie w domu, powinno być odpowiednie przygotowanie naszych stóp. Jeżeli paznokcie przykryte są lakierem, niezbędne jest jego zmycie, a także estetyczne przycięcie i opiłowanie płytki. Pamiętajmy, by nie zaokrąglać kształtu paznokci na stopach - może to skutkować ich późniejszym wrastaniem.
Reklama

Domowe SPA dla stóp: Kąpiel stóp

Kąpiel stóp to dokonała metoda na zmiękczenie zrogowaciałego naskórka, pozbycie się obrzęków i zapewnienie stopom chwili relaksu po długim i męczącym dniu. Miskę z ciepłą wodą uzupełniamy kosmetykami, które możemy kupić w sklepie lub przygotować samodzielnie w domu. Kąpiel stóp powinna trwać około 20 minut. Pamiętajmy też, by woda w misce nie była zbyt gorąca - może to wpłynąć na wysuszenie skóry i przynieść zabiegowi odwrotny efekt. Do miski wsypać możemy różnego rodzaju produkty, których zadaniem będzie wygładzenie i zmiękczenie skóry, pozbycie się bakterii, a nawet zwalczenie nadmiernej potliwości:
  • kąpiel z solą (aromatyczna sól kosmetyczna lub zwykła sól kuchenna)
  • kąpiel z sodą (w misce rozpuszczamy 5-6 łyżek sody)
  • kąpiel ziołowa (nadmierną potliwość zwalcza rozmaryn, tymianek i lawenda; szałwia, kora dębu i skrzyp polny to recepta na poranione, pokryte odciskami stopy)
  • kąpiel odżywcza (miód, mydło w płynie i olej ze słodkich migdałów)

Domowe SPA dla stóp: Peeling stóp

Kolejnym etapem zabiegu pielęgnacyjnego dla stóp w domowym zaciszu powinno być dokładne wykonanie peelingu.
Reklama
Po relaksującej i oczyszczającej kąpieli peeling poprawi krążenie w stopach i skutecznie wygładzi skórę. Kosmetyki peelingujące kupimy w każdej drogerii, możemy też pokusić się o ich samodzielne przygotowanie w domu. Po spłukaniu peelingu stopy należy wysmarować grubą warstwą kremu nawilżającego. Jeżeli przystępujemy do zabiegu w godzinach wieczornych, na nakremowane stopy dobrze jest założyć skarpetki, które zostawimy na całą noc - wspomaga to proces wchłaniania cennych składników ze stosowanego preparatu.

Domowe SPA dla stóp: Malowanie paznokci

Ostatnim, lecz nieobowiązkowym etapem domowego SPA dla naszych stóp, jest pokrycie płytki paznokci wybranym lakierem. Kolor lakieru wybieramy zgodnie z naszymi upodobaniami, pamiętajmy jednak, że w przypadku ciemnych odcieni dobrze jest jako pierwszą warstwę nałożyć na paznokcie bezbarwną odżywkę - pozwoli to uniknąć nieestetycznych przebarwień, które pojawiają się pod wpływem przenikania na płytkę ciemnego barwnika. Zobacz też: Piękne i zdrowe paznokcie; jak prawidłowo dbać o wygląd i kondycję paznokci?
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama