Wrastające włoski po depilacji - jak sobie z nimi poradzić?
Przejdź do galerii zdjęć
Wrastające włoski to uciążliwy i dość często spotykany problem, dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Nieprawidłowo przeprowadzona depilacja może wywołać czerwone, bolesne zmiany na ciele, nierzadko przybierające formę guzków i widocznych pod skórą ciemnych włosów. Zaniedbanie tej pozornie niegroźnej przypadłości może skutkować poważną chorobą. Skąd biorą się wrastające włoski i jak sobie z nimi poradzić?
Reklama
Wrastające włoski mogą wiązać się z uczuciem dyskomfortu, swędzeniem i bólem, przede wszystkim jednak bardzo nieestetycznie wyglądają. Choć ta przypadłość może wydawać nam się niegroźna, w żadnym wypadku nie należy jej lekceważyć. Zaniedbanie wrastania włosów po depilacji może skończyć się poważnym schorzeniem, nazywanym zapaleniem mieszków włosowych.
Regularne peelingi całego ciała pozwalają pozbyć się martwego naskórka, bakterii i łoju zalegającego w skórze, dlatego dzięki nim uchronić się możemy przed konsekwencjami niewłaściwej depilacji. Co więcej, warto pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry - odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne zmiękczają naskórek i łagodzą zaczerwienienia, umożliwiając tym samym delikatnym włosom przebicie się przez powierzchnię skóry. Nie bez znaczenia pozostają też preparaty używane do ciała bezpośrednio po depilacji. Warto postawić na produkty, które zawierają w swoim składzie mocznik, pantenol lub aloes. Jeżeli mamy silną tendencję do wrastania włosków, zrezygnujmy na stałe z perfumowanych kosmetyków do ciała.
Zobacz też: Egzema: rodzaje egzemy i jej leczenie
Wrastające włoski - skąd się biorą?
Proces wrastania włosków rozpoczyna się tuż po rozpoczęciu depilacji, kiedy dochodzi do wyrwania włosa wraz z cebulką. Odrastające włoski są zwykle cienkie i bardzo delikatne, dlatego nie mają siły przebić się przez powierzchnię skóry. Miejsce na ciele zaczyna wywoływać swędzenie i prowokuje potrzebę jego drapania - w rezultacie w miejscu wrastania włosa pod wpływem mechanicznych uszkodzeń powstaje czerwona zmiana, która może przerodzić się w poważne schorzenie.Reklama
Wrastające włoski - zapalenie mieszków włosowych
Zapalenie mieszków włosowych to dolegliwość będąca bezpośrednim skutkiem zaniedbania procesu wrastania włosów pod skórą. Najczęściej pojawia się w pachwinach, na przedramionach i nogach, a jego rozprzestrzenianie spowodowane jest działaniem gronkowców. Schorzenie wiąże się z dyskomfortem objawiającym się swędzeniem skóry i bólem, a jego leczenie oparte musi zostać na diagnozie dermatologa. Lekarz najczęściej wypisuje pacjentowi antybiotyk i maści, którymi należy regularnie smarować zmienione chorobowo miejsca aż do ustąpienia objawów.Wrastające włoski - jak zapobiegać wrastaniu włosków?
Istnieje kilka skutecznych metod zapobiegających wrastaniu włosków.Reklama
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: wrastajace wloski
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Laserowa depilacja twarzy: sekrety utrzymania młodości z LaserVille
W dzisiejszych czasach utrzymanie młodego wyglądu stało się priorytetem dla wielu osób, a skuteczne metody usuwania zbędnego owłosienia odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu tego celu.
Kwas glikolowy - rewolucyjny składnik pielęgnacji skóry
W dzisiejszych czasach dbanie o skórę stało się niezwykle istotne, dlatego wiele osób szuka skutecznych i innowacyjnych rozwiązań. Jednym z takich składników, który zdobył ogromną popularność w branży kosmetycznej, jest kwas glikolowy. Ten naturalny związek chemiczny, pozyskiwany z trzciny cukrowej, agrestu, jabłek i winogron, ma niezwykłe właściwości, które mogą znacząco poprawić stan skóry. W tym artykule dowiesz się, jak działa kwas glikolowy i jakie efekty można osiągnąć dzięki jego regularn
Jak pielęgnować skórę zimą?
Zimą skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Specjaliści polecają kremy nawilżające o gęstej konsystencji, bogate w składniki pielęgnujące.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl