Siemię lniane wykazuje szereg właściwości leczniczych, jego spożywanie to także gwarancja dostarczenia organizmowi sporej ilości cennych składników odżywczych. Nasiona lnu regulują pracę układu pokarmowego i osłaniają jego delikatną błonę, wspomagając tym samym leczenie nadkwasoty i nieżytów. Co ciekawe, siemię lniane wpływa też na prawidłowy poziom cholesterolu, obniża również poziom glukozy we krwi. Len to niezawodny środek na odchudzanie - imponująca zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 skutecznie oddziałuje na czynności trawienne i prowokuje obniżenie masy ciała. Nasiona lnu w diecie gwarantują jednak nie tylko utratę zbędnych kilogramów. Coraz częściej wykorzystuje się je do detoksykacji organizmu, czyli jako podstawę diety oczyszczającej.
Dieta lniana: Zasady
Dieta lniana opiera się na wzbogaceniu codziennego jadłospisu w nasiona lnu. Siemię lniane najlepiej przyjmować w formie naparu, bądź koktajlu warzywnego z dodatkiem nasion. Płyny wzbogacone zdrowymi ziarnami warto spożywać dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Można także przyrządzać kisiel, który uzyskuje się po ugotowaniu nasion w wodzie. Pozostałą część menu na diecie lnianej skomponować należy tak, by posiłki były lekkie i wykazywały niską wartość energetyczną. Ze względu na ograniczoną kaloryczność, dieta lniana nie może być stosowana przez dłuższy okres czasu.
Dieta lniana: Efekty
Dieta lniana pozwala zgubić już około 4 kilogramy po zaledwie kilku dniach stosowania. Znacząco usprawnia także funkcjonowanie układu pokarmowego, wpływając na lepsze samopoczucie. Napary z siemienia lnianego i przygotowane na jego bazie koktajle to także szansa na pozbycie się szkodliwych toksyn zalegających w organizmie.
Zobacz też: Dieta turbo: szybka i skuteczna dieta odchudzająca. Na czym polega dieta turbo?