Dieta lniana - zdrowy sposób na odchudzanie i oczyszczanie organizmu. Zasady i efekty diety lnianej
Udostępnij Google News
Zdrowie

Dieta lniana - zdrowy sposób na odchudzanie i oczyszczanie organizmu. Zasady i efekty diety lnianej

Dieta lniana wymaga włączenia do codziennego jadłospisu siemienia lnianego - głównie w formie dodatku do koktajli lub w postaci zdrowego naparu. Skuteczność diety zagwarantowana jest poprzez lecznicze właściwości nasion lnu, które wspierają pracę układu pokarmowego. Dieta nie tylko pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów, wspiera też funkcje trawienne oraz wpływa na detoksykację organizmu.

Siemię lniane wykazuje szereg właściwości leczniczych, jego spożywanie to także gwarancja dostarczenia organizmowi sporej ilości cennych składników odżywczych. Nasiona lnu regulują pracę układu pokarmowego i osłaniają jego delikatną błonę, wspomagając tym samym leczenie nadkwasoty i nieżytów. Co ciekawe, siemię lniane wpływa też na prawidłowy poziom cholesterolu, obniża również poziom glukozy we krwi. Len to niezawodny środek na odchudzanie - imponująca zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 skutecznie oddziałuje na czynności trawienne i prowokuje obniżenie masy ciała. Nasiona lnu w diecie gwarantują jednak nie tylko utratę zbędnych kilogramów. Coraz częściej wykorzystuje się je do detoksykacji organizmu, czyli jako podstawę diety oczyszczającej.

Dieta lniana: Zasady

Dieta lniana opiera się na wzbogaceniu codziennego jadłospisu w nasiona lnu. Siemię lniane najlepiej przyjmować w formie naparu, bądź koktajlu warzywnego z dodatkiem nasion. Płyny wzbogacone zdrowymi ziarnami warto spożywać dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Można także przyrządzać kisiel, który uzyskuje się po ugotowaniu nasion w wodzie. Pozostałą część menu na diecie lnianej skomponować należy tak, by posiłki były lekkie i wykazywały niską wartość energetyczną. Ze względu na ograniczoną kaloryczność, dieta lniana nie może być stosowana przez dłuższy okres czasu.

Dieta lniana: Efekty

Dieta lniana pozwala zgubić już około 4 kilogramy po zaledwie kilku dniach stosowania. Znacząco usprawnia także funkcjonowanie układu pokarmowego, wpływając na lepsze samopoczucie. Napary z siemienia lnianego i przygotowane na jego bazie koktajle to także szansa na pozbycie się szkodliwych toksyn zalegających w organizmie.

Zobacz też: Dieta turbo: szybka i skuteczna dieta odchudzająca. Na czym polega dieta turbo?

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie