Dieta oczyszczająca - na czym polega oczyszczanie organizmu i jakie daje efekty? Propozycje kuracji oczyszczających
Udostępnij Google News
Zdrowie

Dieta oczyszczająca - na czym polega oczyszczanie organizmu i jakie daje efekty? Propozycje kuracji oczyszczających

Dieta oczyszczająca to idealny sposób na poprawę samopoczucia, pozbycie się szkodliwych toksyn zalegających w organizmie, a nawet ulepszenie wyglądu naszej skóry! To także pierwszy krok na drodze do osiągnięcia szczupłej sylwetki. Skuteczna kuracja oczyszczająca jest również w stanie zapewnić nam zastrzyk zdrowej, pozytywnej energii. Na czym dokładnie polega oczyszczanie organizmu i w jaki sposób je przeprowadzić?

Istnieje wiele skutecznych diet oczyszczających. Mamy zatem możliwość swobodnego dopasowania określonej kuracji do naszych potrzeb i upodobań. Różniące się między sobą propozycje detoksykacji organizmu łączą jednak efekty, jakie  osiągamy po ich zastosowaniu. Każda dieta oczyszczająca skutkuje pozbyciem się nadmiaru wody z organizmu, a co za tym idzie - likwidacją uczucia obrzmienia, a nawet skuteczną redukcją worków pod oczami. Co więcej, przeprowadzenie kuracji gwarantuje nam uwolnienie z organizmu szkodliwych toksyn. Stosowanie diety oczyszczającej nierzadko wiąże się z uczuciem osłabienia - nie jest ono wyłącznie wynikiem ograniczonego jadłospisu, lecz właśnie procesu detoksykacji. Decyzja o przeprowadzeniu diety to także dobra wiadomość dla naszej skóry - detoks umożliwia pozbycie się niedoskonałości, zapewnia też cerze promienny, zdrowy blask.

Dieta oczyszczająca: Dieta sokowa

Dieta sokowa zakłada jedzenie bardzo lekkostrawnych posiłków oraz wypijanie około 1 litra świeżo wyciśniętych soków z owoców i warzyw dziennie. Do diety warto też włączyć sok z kiszonej kapusty, który pełni rolę naturalnego probiotyku. Aby zapewnić nam maksymalne korzyści i skutecznie oczyścić organizm, dieta sokowa powinna trwać około 14 dni.

Dieta oczyszczająca: Dieta owocowo-warzywna

Kolejna propozycja skutecznej diety oczyszczającej to równie niskokaloryczny, ale jednocześnie stosunkowo urozmaicony jadłospis. Dieta owocowo-warzywna powinna trwać 3 dni. W tym czasie możemy spożywać warzywa i owoce w rozmaitej formie -surowe, gotowane na parze lub w wodze, a także w postaci soków. Detoksykujące menu warto uzupełnić kiszonkami i ziołowymi herbatami. Dozwolone jest także jedzenie zup.

Dieta oczyszczająca: Dieta jabłkowa

Dieta jabłkowa to dość rygorystyczny sposób oczyszczania organizmu, wymagający silnej woli i motywacji. Dieta ta pozwala wyłącznie na jedzenie jabłek - w dowolnej ilości i formie, na przykład surowych, pieczonych, bądź przetartych na surówkę. Można także wypijać sok ze świeżych jabłek, zieloną herbatę oraz herbatę jabłkową. Dieta, ze względu na bardzo ograniczoną kaloryczność, może trwać od 1 do 2 dni.

Zobacz też: Dieta marchewkowa: na czym polega? Zasady i efekty diety marchewkowej

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie