Domowe sposoby na piękne i zadbane dłonie

Uroda Wtorek, 21 maja 2019
Oceń:
4 / 20 głosów

Piękne i zadbane dłonie to ważna wizytówka kobiety. Kolorowy manicure nie zawsze wystarczy, by prezentowały się one schludnie i atrakcyjnie. Największe znaczenie dla wyglądu naszych rąk ma bowiem właściwa pielęgnacja skóry. Dzięki naturalnym produktom, które znaleźć można w każdej kuchni, zabiegi pielęgnacyjne dla dłoni mogą być nie tylko skuteczne, ale i niedrogie!

Podstawą pielęgnacji dłoni jest odpowiednie ich nawilżanie. Każdego dnia nasze dłonie narażone są na działanie licznych czynników zewnętrznych, które powodują uszkodzenia i wysuszenie naskórka. Skóra dłoni posiada niewielką ilość gruczołów łojowych, charakteryzuje się też bardzo cienką warstwą tkanki tłuszczowej, dlatego trudno utrzymać ją w idealnej kondycji. Istnieją jednak domowe sposoby, które pozwalają poprawić kondycję skóry i wpłynąć na piękny wygląd dłoni:

Zobacz też: Mleko kokosowe dla urody: Jak wykorzystać mleko kokosowe do pielęgnacji skóry i włosów?

Kąpiel w siemieniu lnianym to domowy zabieg pielęgnacyjny, który potrafi zdziałać cuda! Zalej wodą 2 łyżki nasion siemienia lnianego i gotuj na wolnym ogniu przez około 5 minut. Gdy wywar przestygnie, zamocz w nim dłonie na minimum 20 minut. Olej zawarty w ziarnach lnu zmiękczy i nawilży skórę, przyspieszy też gojenie drobnych ranek.

Źródło: pl.pinterest.com