Dieta ogórkowa - sposób na błyskawiczną utratę zbędnych kilogramów. Zasady i efekty diety ogórkowej

Dieta ogórkowa - sposób na błyskawiczną utratę zbędnych kilogramów. Zasady i efekty diety ogórkowej

Przejdź do galerii zdjęć
Dieta ogórkowa to plan żywienia opracowany z myślą o osobach borykających się z nadwagą, a także zainteresowanych skutecznym oczyszczaniem organizmu z zalegających w nim toksyn. Restrykcyjny jadłospis ma stanowić gwarancję błyskawicznej utraty zbędnych kilogramów, jednak ze względu na ubogą wartość odżywczą i energetyczną, dieta ta nie powinna być stosowana długoterminowo.
Reklama
Jak sama nazwa wskazuje, dieta ogórkowa opiera się na codziennym spożywaniu ogórków. Warzywa te charakteryzuje duża zawartość wody, bardzo niska kaloryczność oraz pewna ilość błonnika pokarmowego. Wykorzystanie ogórków w codziennym menu ma zapewniać sytość oraz właściwe nawodnienie organizmu. Dieta ogórkowa: Zasady Zgodnie z założeniami dwóch podstawowych planów diety ogórkowej, powinna ona trwać 7 lub 14 dni. Ze względu na ryzyko wystąpienia poważnych niedoborów, odradza się stosowanie diety przez dłuższy okres czasu. Oprócz spożywania ogórków, dieta dopuszcza możliwość przyjmowania płynów w postaci niesłodzonej herbaty i kawy, wymaga też wypijania minimum 1,5 litra wody dziennie. Podczas diety ogórkowej należy całkowicie zrezygnować z cukru, soli oraz alkoholu. We wszystkich posiłkach znajdować się muszą ogórki, najlepiej w surowej postaci. Dodatkowymi produktami, które można włączyć do codziennego jadłospisu, są owoce, inne warzywa i orzechy, a także nabiał w postaci jogurtu naturalnego lub jaj.
Reklama
Chcąc uzupełnić niedobory energetyczne, możemy także spożywać chude mięso oraz pieczywo pełnoziarniste - uzupełnione oczywiście dodatkiem z ogórków. Dieta ogórkowa: Efekty Stosowanie diety ogórkowej skutkuje błyskawiczną utratą kilogramów - pierwsze efekty można zauważyć już po kilku dniach. Ten sposób żywienia polecany jest zwłaszcza osobom z większą nadwagą, mającym do zrzucenia kilkanaście kilogramów. Niestety, jak w przypadku większości diet odchudzających, także i tutaj występuje dużo ryzyko efektu jo-jo. Po ukończeniu diety ogórkowej, warto powoli powracać do normalnego sposobu odżywiania, wprowadzając do jadłospisu poszczególne produkty stopniowo. Zobacz też: Dieta oczyszczająca: na czym polega oczyszczanie organizmu i jakie daje efekty? Propozycje kuracji oczyszczających
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: dieta og
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Piramida zdrowego żywienia
W dzisiejszych czasach, kiedy mamy dostęp do szerokiego wyboru żywności, ważne jest, aby wiedzieć, jak komponować zdrowy jadłospis. Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej jest świetnym narzędziem, które pomaga nam zrozumieć, jakie produkty spożywcze powinniśmy wybierać i w jakich ilościach, aby zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią dawkę składników odżywczych. W tym artykule przedstawiamy aktualne zasady komponowania prawidłowego jadłospisu według piramidy zdrowego żywienia.
Kobieta trzymająca w jednej ręce owoc w drugiej ciasteczko
Marzysz o zrzuceniu zbędnych kilogramów i osiągnięciu wymarzonej sylwetki? Kluczem do sukcesu jest deficyt kaloryczny. Dowiedz się, czym dokładnie jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć, aby skutecznie schudnąć. Odkryj również przydatne narzędzia, takie jak kalkulator kalorii i kalkulator zapotrzebowania kalorycznego, które pomogą Ci w osiągnięciu celu.
jabłko, sałatatka i kartka papieru z ołówkiem na blacie
Czy zastanawiałaś się kiedyś, co jeść żeby schudnąć? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Wiele z nas marzy o osiągnięciu wymarzonej sylwetki i utracie zbędnych kilogramów. Jednak nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy organizm jest inny. Niemniej jednak, istnieje kilka zasad, które warto przestrzegać, aby skutecznie schudnąć i utrzymać zdrową wagę. W tym artykule podpowiemy Ci, jak skomponować odpowiednią dietę, która pomoże Ci osiągnąć Twoje cele.
Reklama
Reklama
Reklama