Jak wzmocnić włosy? Mamy na to aż 5 domowych sposobów!

Uroda Wtorek, 4 czerwca 2019
Oceń:
4 / 10 głosów

Twoje włosy są łamliwe i wypadają w ogromnych ilościach? Zatem potrzebujesz sposobów na to, żeby je wzmocnić, musisz jednak wiedzieć, że nie będą to kuracje jednorazowe, a jeśli chcesz, by twoja czupryna była lśniąca i zachwycała swoim wyglądem, będziesz musiała przeprowadzać opisane przez nas zabiegi regularnie.

Jak wzmocnić włosy?

Najlepiej zacząć od cebulek, ale zanim rozpoczniesz jakąkolwiek kurację powinnaś zastanowić się nad tym, co tak naprawdę sprawia, że Twoje włosy już nie są tak gęste jak kiedyś. A wpływ na to mogą mieć naprawdę różne czynniki, począwszy od niedoborów witamin, po poważne problemy z gospodarką hormonalną.

Często jednak podstawową przyczyną wypadania włosów jest ich niewłaściwa pielęgnacja, a w takich przypadkach mogą pomóc nawet domowe sposoby. Jak wzmocnić włosy? Podpowiadamy!

Stosuj olejek rycynowy. Najlepsze efekty uzyskasz wtedy, gdy połączysz go z żółtkiem. W ten sposób powstanie odżywka, którą wystarczy dokładnie wmasować we włosy oraz w skórę głowy. Ta mieszanka powinna zostać na włosach przez pół godziny, dlatego warto na ten czas założyć na głowę turban z ręcznika.

Źródło: pl.freepik.com