Domowe sposoby na wszy u dzieci!

Dziecko Środa, 5 czerwca 2019
Oceń:
4 / 28 głosów

Wszy u dzieci to bardzo popularne zjawisko, choć rodzice często nie znają tego problemu aż do momentu, gdy dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola czy żłobka. Czy można się ich pozbyć? Oczywiście! Oto domowe sposoby na wszy, które zawsze działają!

Skąd się biorą wszy u dzieci?

Mówi się, że gdzie brud, tam wszy. Jest to krzywdząca opinia, która prowadzi do obraźliwych zachowań społeczeństwa a prawda jest taka, że wszawica nie ma żadnego związku z higieną osobistą. Owszem, brud może być pożywką dla tych nieprzyjaznych stworzeń, ale nie jest przyczyną ich rozprzestrzeniania się. Skąd zatem biorą się wszy u dzieci?

Zwykle wydaje nam się, że wystarczy często myć włosy a to kolejny MIT, bo nawet jeśli myjemy je codziennie, na naszej głowie mogą zadomowić się wszy. Zarazić się nimi można w przypadku gdy włosy mają kontakt z pasożytem, który może bytować tak naprawdę na każdym przedmiocie mającym kontakt z wszami. Dlatego właśnie lepiej nie używać czyjejś szczotki czy grzebienia i nie wymieniać się ozdobami do włosów.

Najłatwiej o zarażenie wszawicą w miejscach, gdzie jest duże skupisko ludzi. Dlatego właśnie najczęściej zdarza się to w placówkach przedszkolnych i szkolnych, a także w ośrodkach wypoczynkowych czy też środkach komunikacji. Jednak tak naprawdę wszawicą można się zarazić nawet w szpitalu. Dlatego lepiej mieć w zanadrzu domowe sposoby na wszy - znamy ich kilka!

Możesz skorzystać z aptecznych specyfików, które pomogą zwalczyć wszy lub też wykorzystać domowe sposoby, które są znacznie bardziej bezpieczne a zazwyczaj równie skuteczne. Jedną z najstarszych domowych metod, która zawsze działa, jest mieszanka przygotowana z majonezu i octu wymieszanych w proporcjach 2:1. Do tak przygotowanego specyfiku wystarczy dodać jeszcze odrobinę środka owadobójczego, jakim może być na przykład olejek z drzewa herbacianego. Mieszankę nakładamy na włosy i skórę głowy po czym zakładamy folię oraz ręcznik. Po kilku godzinach możemy wszystko dokładnie zmyć a zabieg trzeba powtórzyć jeszcze raz – za tydzień.

Źródło: pl.freepik.com