5 najlepszych sposobów na długowieczność
Udostępnij Google News
Zdrowie

5 najlepszych sposobów na długowieczność

Wszyscy chcielibyśmy żyć dłużej – to fakt. Kobiety niejako już genetycznie zaprogramowane są na dłuższe przeżycie niż mężczyźni. Wiążą się z tym zarówno czynniki ewolucyjne, jak i ilość produkowanych hormonów oraz ich rodzaj (estrogeny uważane są za hormony młodości).

Wydaje się, że długowieczność jest do osiągnięcia dla wszystkich i pozostaje w zakresie naszych możliwości. Niestety wymaga jednak cierpliwości i bardzo dużej motywacji. Niektórym się jednak udało!

1. Wysiłek fizyczny

Niejednokrotnie naukowcy przekonywali już, że wysiłek fizyczny ma dobroczynny wpływ na cały organizm człowieka. Fakt ten wydaje się potwierdzać znany ostatnio w całym Internecie Pan Antoni Huczyński, którego filmy promujące zdrowy tryb życia nakręcił jego wnuk. Bardzo łatwo odnaleźć je w Internecie, do czego zachęcamy.

Pan Antoni proponuje ćwiczenia codzienne, w których należy wykonywać ruchy gałek ocznych, krążenia głowy, wymachy rękoma, przysiady, pompki i skręty tułowia. Do wykorzystania mamy praktycznie każdą możliwą rzecz w domu oraz otaczającą nas przyrodę – tak, jak to robi pan Antoni. Wszystkie te ćwiczenia wykonywane są przez niego na dworze, z daleka od domu, a ukończył już bagatela 92 lata nadal jest to dla niego wykonalne!

2. Krioterapia

Znanym lekarzom i badaczom sposobem na utrzymanie zdrowego wyglądu oraz zatrzymania procesu starzenia się jest również metoda polegająca na utrzymywaniu organizmu w bardzo niskich temperaturach. Pan Antoni również poleca tę metodę. W jego domu temperatura wynosi od około 13 do 15 stopni Celsjusza.

3. Odpowiednia dieta

W diecie naszej nie powinno zabraknąć kwasów omega-3, witamin, mikro i makroelementów. Ograniczyć powinniśmy produkty wysoko przetwarzane. Pan Antoni poleca za to jedzenie ryb, owoców i warzyw. Powinniśmy również spożywać „naturalne” leki, takie jak czosnek czy cebula, która pomaga w zwalczaniu bakterii w naszym organizmie.

4. Stop używkom

Niewątpliwym sposobem na zachowanie długowieczności jest również odstąpienie od wszelakich używek: alkoholu czy nikotyny. Wpływają one również na poziom hormonów we krwi, które pomagają utrzymać i zachować młodość i młody wygląd.

5. Ćwiczenie mózgu

Ważne jest aby przy zdrowym ciele, zachować również zdrowego ducha. W tym celu należy ćwiczyć nieustannie swój mózg: czytanie książek, rozwiązywanie krzyżówek, gra w szachy i gry strategiczne – wszystko to pozwoli na ćwiczenie tego narządu – a ostatecznie – na zachowanie jasnego oglądu do ostatnich dni naszego życia.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie