Dlaczego warto zacząć biegać?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Dlaczego warto zacząć biegać?

1. Aktywność fizyczna poprawia nasze samopoczucie i jest lekarstwem dla naszego ciała. Udowodniono, że samo bieganie powoduje lepszą pracę serca i płuc. Dzięki tego rodzaju aktywności zmniejsza się poziom cholesterolu we krwi i spada ciśnienie. Bieganie ma również zbawienny wpływ na żyły, które stają się bardziej elastyczne. Jak wynika z badań, bieganie zapobiega powstawaniu i rozwojowi cukrzycy w organizmie jak również oddala miłośnika tego sportu od zachorowania na różnego typu nowotwory: płuc czy okrężnicy.

2. Bieganie to idealny sport dla każdego – jest tani, ponieważ, by go uprawiać nie potrzebujemy żadnego profesjonalnego sprzętu, nie musimy również opłacać sali ćwiczeń czy korzystać z pomocy trenerów. Co więcej, jest to aktywność, którą sami dowolnie możemy regulować według indywidualnych potrzeb. Biegi może uprawiać dziecko jak i senior, bez względu na płeć, uwarunkowania genetyczne czy predyspozycje związane z kondycją.

3. Bieganie jest świetną metodą na poprawę naszych mięśni. Podczas biegu w ciele uruchamiają się wszystkie mięśnie, które w efekcie stają się bardziej rozbudowane i dotlenione. Bieganie wzmacnia także układ kostny i jest sprawdzoną metodą walki z osteoporozą.

4. Bieganie poprawia naszą odporność. Biegi uprawia się głównie na świeżym powietrzu dzięki czemu nasz organizm jest nie tylko prawidłowo dotleniony, ale także stabilizuje się nasz układ immunologiczny.

5. Bieganie nie zakłóca pracy naszego mózgu, co więcej ten rodzaj sportu nie wymaga od nas aktywności umysłowej więc w trakcie biegów możemy zająć nasze myśli codziennymi sprawami, nie tracąc czasu.

6. Bieganie ma zbawienny wpływ na pracę naszego mózgu. Udowodniono, iż po wysiłku fizycznym tego typu nasz mózg jest w stanie lepiej się skoncentrować, poprawia się nasza pamięć i stajemy się lepszymi organizatorami.

7. Bieganie ma korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Podczas ruchu nasz organizm wytwarza większą ilość endorfin, czyli hormonu szczęścia. Wtedy również produkuje się testosteron odpowiedzialny za nasze libido – to, po nawet krótkim joggingu zwiększa się.

Natalia

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie