4 dolegliwości kobiet w ciąży – zobacz co Ci grozi!

4 dolegliwości kobiet w ciąży – zobacz co Ci grozi!

Ciąża, bez wątpienia, jest jednym z najpiękniejszych okresów w życiu każdej kobiety. Niestety oprócz ogromnego szczęścia, które ze sobą niesie, jest również przyczyną wielu dolegliwości, z którymi musi zmagać się kobieta. Aby należycie przygotować się do całego procesu ciąży warto poznać te dolegliwości i pomyśleć o tym, w jaki sposób można jak najbardziej zniwelować ich wpływ na nasze życie.
Reklama
Podpowiemy również w jaki sposób można sobie samej pomóc podczas odczuwania niżej wymienionych przypadłości powodujących czasową niedyspozycję.

1. Nudności

Najbardziej znaną „dolegliwością” kobiet w czasie ciąży są nudności. Pojawiają się już w trzecim tygodniu. Aby zapobiec pojawianiu się nudności warto od razu po wstaniu zjeść lekkostrawne śniadanie, najlepiej jeszcze przed tym jak wstanie się z łóżka. Warto w ciągu dnia również jeść tylko te potrawy, na które ma się ochotę. Nie wolno przymuszać się do jedzenia potraw, które w danej chwili nas odrażają. Aby nudności występowały rzadziej warto popijać potrawy dopiero około pół godziny po ich zjedzeniu.

2. Wymioty

Z nudnościami najczęściej występują wymioty, które także pojawiają się około trzeciego tygodnia ciąży. Aby wymiotować mniej i rzadziej warto ograniczyć kawę, potrawy ciężkostrawne oraz sowicie przyprawiane, szczególnie przyprawami ostrymi. Jeżeli masz ochotę wymiotować, kiedy gotujesz – poproś kogoś o pomoc.
Reklama
Wykonuj w kuchni tylko te czynności, przy których potrawy nie maja tak silnych zapachów, które wywołać mogą u Ciebie wymioty.

3. Zgaga

Zgaga pojawia się na początku ciąży, a później stopniowo zanika, aby ponownie pojawić się u kobiet w trzecim trymestrze. Zazwyczaj spowodowana jest produkcją progesteronu, który działa rozluźniająco. W dodatku rosnący płód uciska żołądek, w którym także produkuje się wtedy więcej pepsyny. Aby pomóc sobie ze zgagą należy odstawić jedzenie zbyt dużej ilości słodyczy. Ponownie należy również zrezygnować z potraw ostrych i mocno doprawianych. Pomóc w trawieniu może również ruch, nawet niewielki.

4. Żylaki

Żylaki pojawiają się jedynie u niektórych ciężarnych kobiet. Aby zadbać o ich niewystąpienie lub zniwelować pierwsze objawy, warto unikać ciągłego stania oraz podczas siedzenia zakładania nogi na nogę. Dodatkowo w diecie naszej nie powinnyśmy zapomnieć o witaminach B6, C i E.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama