Jak rzucić palenie?

Zdrowie Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
Oceń:
4 / 15 głosów

Nałogowych palaczy wciąż przybywa. Część z nich tak naprawdę chciałaby rzucić palenie, ale nie umie sobie z tym nałogiem poradzić. Chcą się wyrwać z jego szponów, bo chcą być zdrowi, albo zaoszczędzić. Paczka papierosów (najtańszych) to teraz koszt około 15 zł. Nałogowiec przepala więc miesięcznie minimum połowę swojej wypłaty.

Jak rzucić palenie?

Tak naprawdę, to wszystko zawsze zaczyna się w naszych głowach. Decyzja o rzuceniu palenia oczywiście może być spontaniczna, ale musisz mieć pewność, że gdy nastanie najtrudniejszy czas, nie poddasz się ponownie nałogowi. A żeby do tego dojrzeć, musisz ten problem odpowiednio przepracować. Nie może Ci zabraknąć determinacji oraz silnej woli. A kiedy już będziesz miała pewność, że jesteś gotowa na walkę z tą swoją największą słabością, zacznij działać!

Jak rzucić palenie? Jeśli masz już zrobiony porządek w swojej głowie, pora naprawdę zacząć działać. Ale by mieć dobrą motywację, musisz najpierw pomyśleć o tym, co jest głównym powodem chęci rzucenia palenia. Jeśli oszczędność to dla Ciebie za mało i względy zdrowotne też do Ciebie nie przemawiają, to może pomyśl o tym, że palenie papierosów jest bardzo nieestetyczne. Nie dość, że Twoje zęby są całe zżółknięte, to jeszcze nieprzyjemnie pachnie Ci z ust. Tym, którzy nie do końca wierzą we własną, silną wolę, polecamy środki farmaceutyczne. Kuracja trwa zazwyczaj miesiąc, a w jej trakcie należy zażywać regularnie tabletki (coraz mniejszą ilość), które uwalniają do organizmu nikotynę. W ten sposób nie odzwyczajamy od niej organizmu drastycznie, a dozujemy mu odpowiednią dawkę tak, by nie przeżył szoku. Z każdym dniem mniejszą, aż wreszcie nie otrzyma jej wcale.

Źródło: pixabay.com