Dlaczego warto pić melisę?

Zdrowie Piątek, 13 września 2019
Oceń:
4 / 28 głosów

Melisę znają chyba wszyscy. Stosujemy ją w kuchni, ale jest także nieoceniona w ziołolecznictwie. Może nas zrelaksować i uspokoić, więc z ogromną chęcią sięgamy po filiżankę melisy wieczorową porą, gdy już można od wszystkiego odsapnąć.

Melisa - właściwości

W Polsce melisa doczekała się kilku określeń. Nazywa się ją między innymi pszczelnikiem i mówi o niej - cytrynowe ziele. U nas raczej nie rośnie dziko, a jej wielbiciele po prostu ją hodują. Tę dziką, można spotkać na północy Afryki czy w Azji.
Listki melisy mają ząbki albo też są lekko karbowane. Melisa pięknie pachnie i daje taki cytrynowy posmak, to też jest idealnym dodatkiem do wszelkich wód smakowych, a także nalewek. Ale jakie są właściwości melisy?

Melisa zawiera wiele składników, które są zbawienne dla naszego zdrowia. Jednak niewiele osób wie, które z nich są tak naprawdę najcenniejsze, a chyba na piedestale stoi właśnie olejek eteryczny, które znajduje częste wykorzystanie w aromaterapii. Nie da się jednak ukryć, że melisę, kojarzymy głównie z jej właściwościami uspokajającymi i to zwykle dlatego ją hodujemy.

Źródło: pixabay.com