Granice w związku
Canva.com

Jak stawiać granice w związku? 3 najważniejsze zasady, których warto przestrzegać

Związek to sztuka kompromisu. Niestety, nie każdy może się pochwalić tym, że w swojej relacji doskonale dogaduje się z partnerem. Jak stawiać granice, tam, gdzie czujemy się niekomfortowo? Jak o tym rozmawiać? Mamy nadzieję, że zebrane porady pomogą wam usprawnić komunikację w związku.
Reklama

Zasada nr 1: nie akceptuj tego, czego nie chcesz akceptować.

Granice w związku
Canva.com

Stawianie granic w związku to bardzo trudna sztuka, ale nie do nieopanowania. Granice w relacji z partnerem to nic innego, jak przestrzeń na realizowanie własnych marzeń, planów, ambicji. To także poczucie bezpieczeństwa i bezwzględny szacunek do siebie oraz swoich wyborów życiowych. Jeśli partner wchodzi w naszą sferę komfortu, to najwyższy czas powiedzieć STOP.

W wielu związkach partnerzy popełniają bardzo ważny błąd - akceptują to, czego nie chcieliby akceptować, aby na siłę utrzymać relację.

Reklama

Często druga strona ma cechy, które są problematyczne, ale wizja utraty bliskiej osoby sprawia, że łudzimy się, że nadejdzie zmiana. W rzeczywistości zgadzamy się na aktualny układ w relacji i możemy przez wiele lat czuć się nieszczęśliwi.

Zasada nr 2: mów o tym, co Cię boli i drażni.

Stawianie granic dla partnerów w miłosnej relacji jest trudne, bo często druga strona nie potrafi zrozumieć, dlaczego ukochana osoba chce coś zmieniać w relacji. Nierzadko prowadzi to do kłótni, sprzeczek oraz wymiany nieprzyjemnych i bolesnych słów. Pamiętajmy jednak, że nigdy nie musimy tłumaczyć drugiej stronie, dlaczego coś jest dla nas niekomfortowe. Stawianie granic nie wymaga uzasadnień - każdy z nas ma prawo do tego, aby czuć się dobrze i świadomie w relacji.

Zasada nr 3: bądź zdecydowana/y na wyznaczanie granic.

Granice w związku
Canva.com

Kiedy chcesz stawiać granice i mówić o tym, co Cię boli, drażni i sprawia, że czujesz się źle, to zawsze bądź zdecydowany na zmiany. Nie zmieniaj zdania, nie zgadzaj się na półśrodki i kompromisy.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama