Olej z czarnuszki - dlaczego warto go stosować?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Olej z czarnuszki - dlaczego warto go stosować?

Znasz olej z czarnuszki? Masz pojęcie o jego wielozadaniowości? Jest to specyfik, który może posłużyć naprawdę sporej ilości osób, przynosząc im ulgę w ich dolegliwościach. Koniecznie przeczytaj o zaletach stosowania oleju z czarnuszki.

Czarnuszka to właściwie lekarstwo na prawie wszystko. Te małe ziarenka mają tak ogromną moc, że aż trudno w to uwierzyć!

Olej z czarnuszki - dla kogo jest?

Warto podawać go przede wszystkim dzieciom, które mają obniżoną odporność, a także podejrzewa się u nich astmę oskrzelową. Dzięki niemu można także wyleczyć zatoki - jeśli problem ma podłoże alergiczne. To świetna opcja dla osób, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry, oraz z podwyższonym cholesterolem. A to jeszcze nie wszystkie jego zalety.

Jak stosować olej z czarnuszki?

Czarnuszka ma szalenie intensywny smak. W związku z tym może być Ci trudno od razu się do niego przyzwyczaić. Jeśli nie masz zamiaru się zniechęcić, lepiej zaczynaj stosowanie zaledwie od kilku kropelek, systematycznie zwiększając dawkę.
Spożywaj ją koniecznie po sytym posiłku i łącz olej z czarnuszki z czymś o wyrazistym smaku. Może to być cytryna lub miód. Wprawdzie wskazane jest picie oleju z czarnuszki na czczo, ale to naprawdę trudne i nie powinnaś się do tego zmuszać.
Co jeszcze musisz wiedzieć o czarnuszce? Przeczytaj w galerii!

Zobacz też:
Znane zioła, dzięki którym zredukujesz stres i bezsenność.
Jakie zioła pomogą na dolegliwości menstruacyjne?
Olej konopny - właściwości i zastosowanie.

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie