Nie chrap kochanie! 5 sposobów na chrapanie
Udostępnij Google News
Zdrowie

Nie chrap kochanie! 5 sposobów na chrapanie

Człowiek, który nie może dobrze odpocząć, ma obniżoną odporność. Jego organizm jest wtedy znacznie bardziej podatny na choroby i żadne (nawet apteczne specyfiki ani domowe sposoby) nie będą w stanie temu zaradzić.

chrapanie
Kochasz go najmocniej na świecie, ale kiedy zbliża się wieczór, masz ochotę go spakować i odesłać do mamusi? Chrapanie to problem, który często prowadzi do rozpadu związków. Najgorsze jest to, że partner, który chrapie, zazwyczaj nie rozumie powagi sytuacji. Za to jego kobieta jest w coraz gorszej kondycji fizycznej.

Zdrowy sen jest bardzo ważny!

Warto jednak pamiętać, że brak możliwości spokojnego snu to tylko jeden z problemów związanych z chrapaniem. Osoba, która chrapie, może narazić się na zagrożenie zdrowia, a nawet życia. Przerwy w oddychaniu mogą spowodować niedotlenienie organizmu, przez co w ciągu dnia można później odczuwać silne bóle głowy, ciągłe zmęczenie, rozdrażnienie i problemy z koncentracją.

Skuteczne sposoby na chrapanie

Zdarza się, że ktoś chrapie wyłącznie z powodu nadmiernego spożywania alkoholu (zwłaszcza przed snem), lub korzystania z innych używek (palenie papierosów). Wówczas wystarczy z nich zrezygnować, a wyraźna poprawa powinna przyjść w zasadzie natychmiast.

Drugim sposobem na chrapanie jest zmiana pozycji snu. Częściej chrapiemy, leżąc na plecach, ale wiele osób ma taki nawyk. Czasami wystarczy po prostu odwrócić się na bok i po problemie. Co jeszcze można zrobić? Przeczytaj w galerii.

Zobacz też:
Jak się wyspać?
Czym charakteryzuje się nerwica i jak sobie z nią poradzić?
9 rzeczy, których nie lubi Twój kręgosłup.

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie