Co powinno umieć dwuletnie dziecko?
Udostępnij Google News
Dziecko

Co powinno umieć dwuletnie dziecko?

Dwuletnie dziecko uczy się przede wszystkim samodzielności, a to sztuka, którą nie tak łatwo pojąć i wymaga czasu. Wymaga też ogromnej dawki cierpliwości zarówno od dziecka, jak i od rodzica.

co powinno umieć dwuletnie dziecko
Niemowlę rozwija się bardzo szybko. Czasem trudno jest wyjść z podziwu, ilu rzeczy potrafi nauczyć się w ciągu jednego tygodnia, a czasem nawet dnia. Dlatego później może się nam wydawać, że nasz dwulatek nieco zwolnił w kwestii rozwoju. Trzeba jednak pamiętać, że to dla niego niezwykły czas.

Czy to też okres buntu?

Wiele się mówi o tak zwanym buncie dwulatka. Czasami rodzice zastanawiają się, czy on istnieje naprawdę, czy to tylko ich osobisty wymysł. Dziecko, które z każdej strony atakowane jest różnymi bodźcami, przechodzi czasem trudniejszy okres i zazwyczaj dzieje się to właśnie w tym czasie, gdy ma już ukończone dwa lata. Ale czy to naprawdę bunt?

Jak reagować na bunt?

Rodzice często tracą cierpliwość i reagują na zachowanie dziecka nie tak, jak powinni. A chodzi przede wszystkim o to, żeby zachować spokój. Dwuletnie dziecko zwyczajnie nie potrafi jeszcze zapanować nad swoimi emocjami. Musi się tego nauczyć, ale to zajmie trochę czasu.
Wiesz już zatem, czego dwuletnie dziecko nie potrafi. A co powinno umieć? O tym przeczytasz w galerii.

Zobacz też:
Co powinno umieć roczne dziecko?
Jak odstawić dziecko od piersi?
Jak nauczyć dziecko dbania o higienę osobistą?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie