Jak zrobić kalendarz adwentowy? Zadania do kalendarza!

Dziecko Poniedziałek, 25 listopada 2019
Oceń:
4 / 14 głosów

kalendarz adwentowy
Już za chwilę grudzień, najbardziej wyczekiwany przez dzieci czas w roku. A żeby trochę umilić im oczekiwanie na święta, wielu rodziców postanawia zorganizować swoim dzieciom kalendarz adwentowy z prawdziwego zdarzenia. Jak go zrobić? I czy warto samodzielnie? Jakie zadanie do kalendarza w nim umieścić?

Kalendarz adwentowy może być pełen słodkich niespodzianek, drobnych upominków lub zadań, które dziecko ma wykonać razem z rodzicem. To doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu.

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

W internecie można znaleźć całą masę inspiracji na kalendarz adwentowy. Niektóre projekty są mocno skomplikowane, a z innych jest w stanie skorzystać nawet dziecko.
My, zachęcamy do wykorzystywania rzeczy, które i tak byście wyrzucili. Czyli na przykład zróbcie kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym. Wystarczy tylko zakleić ich końce i położyć jedną na drugą tak, aby całość utworzyła kształt choinki. Oczywiście rolki można wcześniej pomalować, czy też okleić papierem kolorowym. Na koniec do każdej rolki wkładamy drobny upominek lub zadanie i zamykamy. Numerujemy i otwieramy po jednej rolce każdego dnia grudnia.

Kalendarz adwentowy z resztek

Do wykonania kalendarza adwentowego można też wykorzystać pudełka od zapałek albo koperty, które wystarczy wypełnić zawartością i zawiesić je choćby na starym wieszaku czy gałęzi przyniesionej z lasu.

To jak będzie wyglądał Wasz kalendarz adwentowy, zależy wyłącznie od Waszej wyobraźni. A co włożyć do środka? I jakie zadania zaproponować dzieciom? Zobaczcie nasze propozycja w opisie galerii.

Przeczytaj też:
10 pomysłów na rozrywki bożonarodzeniowe dla dzieci.
Co zrobić z nietrafionym prezentem?
Ile kosztują Święta?

Kalendarz adwentowy powinien być wypełniony tak naprawdę wyłącznie drobiazgami. Adwent to taki czas, w którym warto zrezygnować z takich przyjemności jak słodycze, ale jeśli nie wprowadzasz takiego nakazu swojemu dziecku, to zrób zapas słodkości i wypełnij nimi kalendarz. Warto też umieścić w nim spineczki, gumeczki, kolorowe kredki, figurki zwierzątek czy żołnierzyki. Idealnie sprawdzą się też bilety do kina, która można wykorzystać wspólnie zaliczając przy okazji zadanie, w którym należy obejrzeć świąteczny film. A jakie jeszcze inne zadania można zaproponować dziecku?

Źródło: pl.freepik.com