kalendarz adwentowy

Jak zrobić kalendarz adwentowy? Zadania do kalendarza!

Przejdź do galerii zdjęć
Już za chwilę grudzień, najbardziej wyczekiwany przez dzieci czas w roku. A żeby trochę umilić im oczekiwanie na święta, wielu rodziców postanawia zorganizować swoim dzieciom kalendarz adwentowy z prawdziwego zdarzenia. Jak go zrobić? I czy warto samodzielnie? Jakie zadanie do kalendarza w nim umieścić?
Reklama
Kalendarz adwentowy może być pełen słodkich niespodzianek, drobnych upominków lub zadań, które dziecko ma wykonać razem z rodzicem. To doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu. Jak zrobić kalendarz adwentowy? W internecie można znaleźć całą masę inspiracji na kalendarz adwentowy. Niektóre projekty są mocno skomplikowane, a z innych jest w stanie skorzystać nawet dziecko. My, zachęcamy do wykorzystywania rzeczy, które i tak byście wyrzucili. Czyli na przykład zróbcie kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym. Wystarczy tylko zakleić ich końce i położyć jedną na drugą tak, aby całość utworzyła kształt choinki. Oczywiście rolki można wcześniej pomalować, czy też okleić papierem kolorowym.
Reklama
Na koniec do każdej rolki wkładamy drobny upominek lub zadanie i zamykamy. Numerujemy i otwieramy po jednej rolce każdego dnia grudnia. Kalendarz adwentowy z resztek Do wykonania kalendarza adwentowego można też wykorzystać pudełka od zapałek albo koperty, które wystarczy wypełnić zawartością i zawiesić je choćby na starym wieszaku czy gałęzi przyniesionej z lasu. To jak będzie wyglądał Wasz kalendarz adwentowy, zależy wyłącznie od Waszej wyobraźni. A co włożyć do środka? I jakie zadania zaproponować dzieciom? Zobaczcie nasze propozycja w opisie galerii. Przeczytaj też: 10 pomysłów na rozrywki bożonarodzeniowe dla dzieci. Co zrobić z nietrafionym prezentem? Ile kosztują Święta?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: kalendarz adwentowy
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama