Dlaczego warto się śmiać?
Udostępnij Google News
Psychologia

Dlaczego warto się śmiać?

Dlaczego warto się śmiać? Większość lekarstw sporo kosztuje, a śmiech nie wymaga od nas żadnego wkładu finansowego, a przynosi naprawdę wiele korzyści. Jakich?

dlaczego warto się śmiać
Jest takie znane przysłowie, które jasno mówi o tym, że śmiech to zdrowie. Może zatem powinniśmy starać się na co dzień mniej martwić, a więcej uśmiechać? Jest naprawdę wiele powodów, które za tym przemawiają. Niektóre z nich są tak niewiarygodne, że wzdychamy ze zdumienia.

Korzyści ze śmiania się

Jeśli masz w sobie całą masę negatywnych emocji i nie potrafisz się ich pozbyć, spotkaj się z towarzystwem, które zawsze potrafi Cię rozbawić. Śmiech wyzwoli u Ciebie mnóstwo endorfin, odpręży Cię i zrelaksuje. Warto czasami wybrać się na występ ulubionego kabaretu albo choćby do cyrku. Każdy czasami powinien odpocząć chociaż przez chwilę od codziennego stresu.
Śmiech ma też świetny wpływ na dotlenienie organizmu. Dzięki temu można dostarczyć organizmowi dużo więcej powietrza, nawet litr. Podczas śmiania się serce bije szybciej, oddychamy głębiej, a ukrwienie ciała się poprawia.

Dlaczego jeszcze warto się śmiać?

To brzmi niewiarogodnie, ale ludzie, którzy często się śmieją, rzadziej chorują. Śmiech obniża ilość wytwarzanych hormonów stresu, a to one mają zły wpływ na odporność. Co jeszcze dobrego może nam przynieść?

Zobacz też:
Borowina – naturalna recepta na zdrowie i piękny wygląd. Jak działa borowina?
Zielony koktajl ze spiruliną – przepis na zdrowie i szczupłą sylwetkę
Zdrowie Twojej pociechy od A do… K!

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie