Co zrobić, gdy dziecko Cię nie słucha?
Udostępnij Google News
Dziecko

Co zrobić, gdy dziecko Cię nie słucha?

Do dziecka, które nie słucha rodzica, trzeba mówić w specjalny sposób. Przede wszystkim bez krzyku. To i tak nic nie da. Dziecko musi wiedzieć "kto tu rządzi", ale warto pamiętać, że ono naśladuje rodzica. Jeśli Ty krzyczysz, to ono również będzie.

niegrzeczne dziecko
Nieposłuszne dziecko to zawsze dramat dla rodzica. Zwłaszcza jeśli obserwujemy dzieci innych osób, które są ułożone i naprawdę grzeczne. A Twój maluch Cię nie słucha! Co wtedy zrobić? Jak temu zaradzić?

Co zrobić, gdy dziecko nie słucha?

Tak naprawdę to najczęściej zachowanie rodzica prowokuje dziecko do tego, żeby mówiło NIE. Trzeba jednak pamiętać, że maluch będzie się buntować, to jest naturalne. Jest to nieunikniony etap w jego życiu. A nawet kilka etapów. Zauważasz pewnie, że czasem Twoje dziecko jest grzeczniejsze, a innym razem zupełnie Cię nie słucha. Co zrobić w takich przypadkach?

Mów wprost, co ma zrobić Twoje dziecko!

Rozmawiaj ze swoim dzieckiem tak, żeby nie mogło odpowiedzieć NIE. Jeżeli zapytasz - czy zjesz kanapkę z serem, masz 50 procent szans na to, że dziecko odmówi. Możesz jednak powiedzieć - zjedz proszę tę kanapkę, masz na to dziesięć minut, bo za chwilę wychodzimy do kościoła. Co jeszcze możesz zrobić, by Twoje dziecko Cię słuchało? Koniecznie zajrzyj do galerii. Tam znajdziesz odpowiedź.

Zobacz też:
Co zrobić, gdy dziecko płacze w przedszkolu?
Moje dorosłe dziecko nadal mieszka z nami . Co zrobić, aby skutecznie wygonić je z domu i nauczyć żyć samodzielnie?
Co zrobić aby dziecko chętnie myło ząbki? – 5 rad

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie