Jak dbać o usta zimą?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak dbać o usta zimą?

Nasze usta wymagają konkretnych zabiegów. Nie tylko latem, ale również zimą? Jak dbać o usta, by były gładkie i zdrowe? Podpowiadamy!

jak dbać o usta
Kiedy męczą nas letnie upały, nie możemy już doczekać się chłodniejszych temperatur. Jesień zwykle jest dość smutna, ale zima bywa naprawdę piękna, zwłaszcza gdy spada śnieg. Jesteśmy jednak przyzwyczajone do tego, że lepiej dbamy o swoje ciało właśnie latem. Robimy manicure, używamy balsamów, peelingów. Zimową porą jesteśmy znacznie mniej aktywne w pielęgnacji ciała, a także ust.

Jak dbać o usta zimą?

Zazwyczaj używamy tylko dedykowanych balsamów do ust albo ochronnych pomadek. Kosmetyki te wybieramy, bo ładnie pachną, albo fajnie się rozprowadzają, nie sprawdzamy składu i tak naprawdę nie wiemy, czy będą odpowiednio o te nasze usta dbać.
Poza tym to nie jest wystarczająca pielęgnacja, szczególnie w okresie zimowym. Żeby nasze usta były odpowiednio nawilżone, powinnyśmy choćby nakładać na nie regularnie grube warstwy dobrego kremu. To taka maseczka na usta, która pozwala im zachować odpowiednie nawilżenie.

Spierzchnięte usta i wargi to zimowe utrapienie

Jeżeli nie zapewnimy im odpowiedniej ochrony, łatwo doprowadzimy je do tragicznego stanu. Będą się łuszczyć, szczypać, a później nawet najlepszy kosmetyk i domowe zabiegi nie będą mogły ot tak, po prostu przywrócić im idealnego stanu. Co zatem zrobić, by tak się nie stało? Przeczytaj w galerii.

Zobacz też:
Jak zadbać o paznokcie zimą?
Jak dbać o skórę zimą?
Jak chronić włosy zimą? Koniecznie sięgnij po olejki do włosów

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie