różowy balsam do ust
canva.com

Dzięki temu naturalnemu pigmentowi sama zrobisz fantastyczny, koloryzujący balsam do ust

Lubisz kosmetyki DIY? Dzięki naszemu przepisowi zrobisz super odżywczy balsam, który nada Twoim ustom piękny, malinowy kolor. Tym sposobem będziesz miała kontrolę nad tym co nakładasz na wargi i co… zjadasz.
Reklama

Składniki potrzebne do wykonania kolorowego balsamu do ust

Wszystko czego użyjesz do zrobienia tego balsamu posiada fantastyczne właściwości pielęgnujące. A cudowny kolor zapewni różowa mika.

  • ½ łyżeczki różowej miki - ten naturalny minerał, który jest całkowicie bezpieczny, często jest wykorzystywany w kolorowych kosmetykach.
  • 1 łyżeczka oleju z orzechów nerkowca - doskonale spełnia funkcję ochronną, zabezpiecza przed utratą wody oraz przed promieniami słonecznymi. Jego bogaty skład intensywnie odżywia usta.
  • 1 łyżeczka wosku Candelilla - jest to wosk pochodzenia roślinnego, bogaty między innymi w wolne kwasy tłuszczowe, estry oraz w węglowodory. Dzięki temu sprawia, że usta są stale miękkie i gładkie.
  • 1 łyżeczka masła Shea - łagodzi podrażnienia, działa przeciwbakteryjnie, zwalcza wirusy oraz wolne rodniki.
różowa mika
canva.com

Sposób wykonania balsamu - instrukcja krok po kroku

Zaopatrz się również w mały słoiczek, może być po jakimś innym kosmetyku lub nowy. W obu przypadkach słoiczek oraz wieczko trzeba wymyć, wyparzyć i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Przygotuj też małą szklaną miseczkę do łączenia składników. Ją również wyparz i wysusz.

Reklama
  1. Włóż do miseczki wosk Candelilla oraz masło Shea.
  2. Umieść miseczkę z zawartością w szerokim garnku i dolej do niego trochę wody w taki sposób, aby sięgała tylko do połowy wysokości miseczki.
  3. Powoli podgrzewaj garnek i mieszaj zawartość miseczki aż do całkowitego rozpuszczenia się wosku i masła.
  4. Wyjmij ostrożnie miseczkę i dodaj różową mikę oraz olej z orzechów nerkowca. Sprawnie połącz składniki, mikstura szybko zacznie zastygać.
  5. Przelej do słoiczka, zakręć go i gotowe!

Konsystencja specyfiku będzie stała, więc nie musisz obawiać się, że wyleje Ci się w torebce - balsam będziesz mogła mieć zawsze przy sobie. Fantastycznie sprawdzi się też jako róż do policzków!

Reklama
Autor - Gabriela Ganczarska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
g.ganczarska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama