Filmy na Święta - największe hity, które trzeba obejrzeć!

Dom i ogród Niedziela, 22 grudnia 2019
Oceń:
4 / 31 głosów

filmy na Święta
Święta to przede wszystkim spotkania z rodziną i godziny wspólnych rozmów przy suto nastawionym stole. Ale co zrobić, kiedy już nacieszymy się wszystkimi prezentami i mamy ochotę po prostu odsapnąć? Naczynia pozmywane, goście odjechali, zostali tylko domownicy. My, w takiej sytuacji polecamy rodzinny seans i filmy na Święta. Z pewnością każdy ma taką swoją listę hitów, od których zaczyna coroczne świętowanie. My też, ale chcemy podrzucić Wam też trochę nowości.

Nasze propozycje możecie zobaczyć na Netflix, bądź HBO, ale przy odrobinie szczęścia znajdziecie je również na innych, internetowych platformach i obejrzycie nawet bez żadnych opłat.

Filmy na Święta - co warto zobaczyć?

Czy Święta bez Kevina to Święta? NIE! To jest taki świąteczny klasyk, że nie może go zabraknąć na liście filmów do odhaczenia. Choć większość widzów zna go już na pamięć, i tak niezmiennie śmiejemy się w tych samych momentach. W dodatku to taki pocieszacz dla rodziców, którym wydaje się, że nie ogarniają. Że macierzyństwo czy ojcostwo jest dla nich za trudne. Wystarczy obejrzeć filmy o Kevinie raz, by dowiedzieć się, że są dzieci bardziej niegrzeczne od naszych i że rodzicom też czasem może zdarzyć się gorszy dzień.

Drugim takim świątecznym hitem jest Ekspres Polarny. Wprawdzie mamy tu do czynienia z animacją, ale na takim poziomie, że z powodzeniem przywołuje świąteczny klimat nawet u dorosłych. Historia, którą powinien znać każdy. I ten, co wierzy jeszcze w Mikołaja i taki, co zapomniał już dawno o jego istnieniu.

I jeszcze jeden, obowiązkowy film do obejrzenia w okresie świątecznym. Jack Frost. Historia opowiadająca o tym, jak łatwo zatracić się w codziennych obowiązkach i przestać zauważać to, co naprawdę ważne. Film o miłości rodzicielskiej i kobiety do mężczyzny. No i o Świętach!

A Opowieść Wigilijna?

Powstało tyle ekranizacji tej historii, że trudno wybrać tę najlepszą. Znajdzie się i wersja dla dzieci, gdzie wszystkie złe duchy nie są nawet takie straszne i wersja dla dorosłych, o mocnych nerwach. To historia obowiązkowa. Jeśli jednak nigdy nie wiedzieliście filmu, polecam na początek sięgnąć po książkę. Również robi wrażenie.
Jakie jeszcze filmy na Święta są godne uwagi?

Zobacz też:
Dlaczego warto pić kawę? 3 przepisy na zimową kawę

Motoryka mała – jak pomóc dziecku ją ćwiczyć?
Dlaczego warto być w związku? 6 zaskakujących powodów

Klaus. To tegoroczna nowość na Netflix. Animacja rodzinna, która wciąga do granic możliwości. Opowiada o listonoszu, który dostała nie lada zadanie. Musiał przetrwać i pracować tam, gdzie nikt nie wysyła listów. Ale spotkał Klausa, który zaczął rozdawać prezenty wszystkim dzieciom, które napisały do niego list. Ta historia wszystko zmieniła w życiu listonosza. W Waszym też może zmienić, o ile obejrzycie bajkę do końca.

Źródło: pl.freepik.com