Kosmetyki z retinolem - sposób na gładką i promienną cerę bez zmarszczek

Kosmetyki z retinolem - sposób na gładką i promienną cerę bez zmarszczek

Przejdź do galerii zdjęć
Pierwsze oznaki starzenia się skóry zaczynają pojawiać się już po 25. roku życia. Upływający czas, jak również liczne czynniki środowiskowe sprawiają, że cera traci swoją elastyczność, zmienia się także jej koloryt oraz tekstura. Kosmetyki z retinolem pomagają skórze odzyskać zdrowy i promienny wygląd, poprawiają jej napięcie oraz spłycają zmarszczki.
Reklama
Zadbana skóra stanowi jeden z ważnych wyznaczników atrakcyjności. Odpowiednia jej pielęgnacja sprawia, że czujemy się młodo i pewnie w każdej sytuacji. Kosmetyki przeciwstarzeniowe warto wdrożyć do codziennej pielęgnacji już przed trzydziestym rokiem życia. Dzięki nim cera zachowuje młodzieńczy wygląd, zmniejsza się także ryzyko występowania problematycznych zmian, które mogą stać się przyczyną naszego dyskomfortu.

Retinol - co to jest?

Retinol to pochodna witaminy A, której cenne właściwości coraz częściej wykorzystywane są w kosmetyce. Substancja ta wykazuje silne działanie przeciwzmarszczkowe, może też okazać się pomocna w leczeniu zmian trądzikowych. Retinol stymuluje produkcję kolagenu, dlatego w widoczny sposób poprawia napięcie i elastyczność naszej skóry. Jest w stanie także wpływać na wyrównanie jej kolorytu, przeciwdziałając wszelkiego rodzaju przebarwieniom - zarówno słonecznym, jak i tym posiadającym podłoże hormonalne.
Reklama
Kosmetyki z retinolem to także skuteczna broń w walce z rozszerzonymi porami i zaskórnikami. Przede wszystkim jednak przyspieszają one proces odnowy komórkowej, niezwykle ważny dla ogólnej kondycji skóry, a co za tym idzie jej promiennego wyglądu.

Kosmetyki z retinolem - jak ich używać?

Ze względu na wyjątkowo silne działanie, retinol może powodować podrażnienia, zwłaszcza na skórze wrażliwej i naczynkowej. Właśnie dlatego w przypadku domowej pielęgnacji, największe znaczenie powinien mieć dla nas wybór kosmetyków z odpowiednim stężeniem tej substancji. Przygodę z retinolem najlepiej rozpocząć od preparatów o niskiej koncentracji kluczowego składnika, mieszczącej się w granicach 0,2 - 0,5%. Pozwoli nam to uniknąć uczucia pieczenia i zaczerwienienia na twarzy, jak również nadmiernego złuszczania się naskórka.
Reklama
W trakcie pierwszego miesiąca stosowania kosmetyków z retinolem, należy także zwracać szczególną uwagę na częstotliwość ich aplikacji. Nie można sięgać po nie częściej, niż dwa razy w tygodniu, zachowując kilkudniową przerwę pomiędzy ich używaniem. Z czasem można jednak zwiększyć dawkę, jak również stężenie substancji, pod warunkiem że nasza skóra wykazuje wystarczającą tolerancję na wybrany preparat. Używając retinolu, należy także pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Codzienną pielęgnację warto zatem wzbogacić kremami z wysokim filtrem UV. Kosmetyki z retinolem najlepiej jest aplikować na skórę wieczorem.

Kosmetyki z retinolem do użytku domowego

Stosowanie retinolu w domowej pielęgnacji może wydawać się ryzykowne, zwłaszcza z powodu jego silnego działania.  Na szczęście większość kosmetyków jest obecnie na tyle bezpieczna, że bez żadnych obaw możemy wprowadzić je do naszych pielęgnacyjnych nawyków.
Reklama
Nowoczesne formuły wykorzystywane przy produkcji poszczególnych preparatów pozwalają cieszyć się zbawiennymi właściwościami substancji, nie narażając nas na niepożądane skutki uboczne. W wybranych drogeriach, perfumeriach i aptekach znajdziemy różnego rodzaju kosmetyki z retinolem, które z łatwością dostosować możemy do swoich potrzeb. Mogą to być kremy przeciwzmarszczkowe, maski do aplikowania na noc, bądź równie skuteczne produkty w formie serum. Jeżeli ich używanie budzi w nas jednak jakiekolwiek obawy,  warto wcześniej skonsultować to z lekarzem dermatologiem. Zobacz też: Kosmetyki z witaminą C:  jak działa witamina C na skórę twarzy?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: retinol
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama