Skąd się biorą przebarwienia na twarzy i jak się ich pozbyć?
Udostępnij Google News
Uroda

Skąd się biorą przebarwienia na twarzy i jak się ich pozbyć?

Może się tak dziać z wielu różnych powodów. Czasami są to na przykład zaburzenia hormonalne, a innym razem będzie to efekt zbyt intensywnego wystawiania skóry na działanie promieni ultrafioletowych.

przebarwienia
Przebarwienia na twarzy zwykle przyjmują postać piegów. Dla wielu osób jest to tak naprawdę "ozdoba" i nie wyobrażają sobie, jak mogliby się tych ciemnych kropeczek pozbyć. Ale są i tacy, co ich nie znoszą! Przebarwienia na twarzy powstają, gdy komórki barwnikowe produkują zbyt wiele melaniny.

Przyczyny powstawania przebarwień

Piegi mogą pojawiać się w większej ilości na przykład w trakcie ciąży albo w momencie, kiedy kobieta jest już na etapie menopauzy. Problemy z hormonami pojawiają się także przy zażywaniu tabletek. Przebarwienia na skórze pojawiają się przy wszelkich stanach zapalnych, a czasem przy wykorzystywaniu kosmetyków z retinolem. Niestety jest to też domena osób starszych. W pewnym wieku po prostu skóra jest już bardziej podatna na wszelkie czynniki zewnętrzne oraz na przebarwienia.

Są osoby, które mają piegi od dziecka

Zimą i w okresie jesiennym są często praktycznie niewidoczne, ale gdy tylko przyjdzie lato i częściej wystawiamy skórę na działanie promieni słonecznych, znacznie ciemnieją. Tak naprawdę to czy dziecko będzie miało piegi, czy też nie, tak naprawdę wiąże się z uwarunkowaniami genetycznymi i raczej nie mamy na to wpływu. Ale co zrobić, gdy tak bardzo nienawidzimy swoich piegów,  że chcemy się ich pozbyć? Czy są na to jakieś sprawdzone sposoby?

Zobacz też:
Sucha skóra pod oczami – jak ją pielęgnować? Jak nawilżyć skórę wokół oczu?
Drożdżowa maseczka na trądzik – domowy sposób na problemy ze skórą
Skóra alergiczna – jak ją rozpoznać? Jak dbać o skórę alergiczną?

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie