przebarwienia

Skąd się biorą przebarwienia na twarzy i jak się ich pozbyć?

Przejdź do galerii zdjęć
Przebarwienia na twarzy zwykle przyjmują postać piegów. Dla wielu osób jest to tak naprawdę "ozdoba" i nie wyobrażają sobie, jak mogliby się tych ciemnych kropeczek pozbyć. Ale są i tacy, co ich nie znoszą! Przebarwienia na twarzy powstają, gdy komórki barwnikowe produkują zbyt wiele melaniny.
Reklama
Może się tak dziać z wielu różnych powodów. Czasami są to na przykład zaburzenia hormonalne, a innym razem będzie to efekt zbyt intensywnego wystawiania skóry na działanie promieni ultrafioletowych. Przyczyny powstawania przebarwień Piegi mogą pojawiać się w większej ilości na przykład w trakcie ciąży albo w momencie, kiedy kobieta jest już na etapie menopauzy. Problemy z hormonami pojawiają się także przy zażywaniu tabletek. Przebarwienia na skórze pojawiają się przy wszelkich stanach zapalnych, a czasem przy wykorzystywaniu kosmetyków z retinolem. Niestety jest to też domena osób starszych. W pewnym wieku po prostu skóra jest już bardziej podatna na wszelkie czynniki zewnętrzne oraz na przebarwienia.
Reklama
Są osoby, które mają piegi od dziecka Zimą i w okresie jesiennym są często praktycznie niewidoczne, ale gdy tylko przyjdzie lato i częściej wystawiamy skórę na działanie promieni słonecznych, znacznie ciemnieją. Tak naprawdę to czy dziecko będzie miało piegi, czy też nie, tak naprawdę wiąże się z uwarunkowaniami genetycznymi i raczej nie mamy na to wpływu. Ale co zrobić, gdy tak bardzo nienawidzimy swoich piegów,  że chcemy się ich pozbyć? Czy są na to jakieś sprawdzone sposoby? Zobacz też: Sucha skóra pod oczami – jak ją pielęgnować? Jak nawilżyć skórę wokół oczu? Drożdżowa maseczka na trądzik – domowy sposób na problemy ze skórą Skóra alergiczna – jak ją rozpoznać? Jak dbać o skórę alergiczną?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: przebarwienia na skórze
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama