Przebarwienia skóry
Canva.com

Przebarwienia na twarzy – jak się ich pozbyć?

Przebarwienia na twarzy to częsty i uciążliwy problem, z którym wiele osób stara się skutecznie walczyć. W jaki sposób? W wielu przypadkach konieczne stają się drogie zabiegi kosmetyczne. Czy można skorzystać z innego wsparcia?
Reklama

W walce z przebarwieniami możemy wykorzystać sprawdzone, domowe sposoby.

Wiadomo, że na przebarwienia skóry dobrym lekiem jest sok z cytryny, który możemy wcierać w powstałe na skórze plamy. Innym sposobem na rozjaśnianie przebarwień jest stosowanie soku z ziemniaka, dzięki któremu możemy oczyścić skórę z martwych komórek oraz wzmocnić ją solidną porcją witaminy C. Kurkuma, połączona z mlekiem i sokiem z cytryny, to kolejny naturalny kosmetyk na przebarwienia skóry. Jak to działa? To proste! Dzięki kurkuminie możliwe jest zahamowanie procesu pigmentacji skóry, z kolei dzięki właściwościom soku z cytryny – rozjaśnienie tych przebarwień, które już powstały na skórze.

W walce z przebarwieniami na twarzy ważna jest też profilaktyka.

Co możemy zrobić, by ograniczyć ryzyko powstania nowych plam na skórze? Podstawa to unikanie słońca i stosowanie kremów, które skutecznie chronią przed promieniowaniem. Im wyższy filtr, tym lepiej. Zrezygnujmy też z wizyt na solarium, które mogą negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry, oraz ze stosowania kremów przyspieszających opalanie.

Reklama

Pamiętajmy też, że na stan naszej skóry istotny wpływ mają hormony, zatem wykonywanie regularnych badań staje się dla każdego z nas ważną sprawą. A co z dietą? I ona może odgrywać istotną rolę w ochronie przed takim problemem, jakim są przebarwienia skóry. Co może nam pomóc? Wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia oraz sięganie po te produkty, które są dobrymi źródłami witamin A i E – substancji, które mają rewelacyjny wpływ na stan naszej skóry i pomagają nam utrzymać ją w dobrym stanie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama