Nie masz cierpliwości do dziecka? Sprawdź, jak z tym walczyć!

Dziecko Niedziela, 12 stycznia 2020
Oceń:
4 / 7 głosów

Każdy rodzic chciałby mieć idealne dziecko. Tylko czy takie dzieci istnieją? Każdy maluch ma prawo pomarudzić, gdy jest zmęczony albo zły. Dorośli przecież też różnie reagują w takich sytuacjach. Złość i frustrację trzeba rozładować, tylko że my, rodzice, tracimy wtedy do tego dziecka cierpliwość. Czy można z tym walczyć?

Rodzice też nie są idealni. Często popełniają wiele błędów wychowawczych, nawet o tym nie wiedząc. A to właśnie rodzic i jego wychowanie kształtuje charakter dziecka. Czy to, że dzieci nas nie słuchają, to wyłącznie nasza wina?

Dlaczego moje dziecko jest niegrzeczne?

Ile razy zadawałaś sobie to pytanie? Być może doszłaś już do etapu, w którym zaczęłaś widzieć swoje błędy. Musisz wiedzieć, że dziecko na każdym etapie dorastania ma inne potrzeby. W pewnym momencie jest tak bardzo ciekawe świata, że zadaje całą masę pytań, czym również potrafi wyprowadzić rodzica z równowagi. Ale ten etap jest bardzo naturalny i nadchodzi zawsze a my, rodzice, powinniśmy dzielnie przebrnąć przez całą tę lawinę pytań, cierpliwie na nie odpowiadając.

Dziecko chce zwrócić na siebie uwagę

Jeśli nie poświęcasz mu czasu, to będzie to robiło nawet w najbardziej drastyczny sposób, choćby kładąc się na podłogę w sklepie. To okres buntu, który wymaga od rodzica jeszcze większej niż dotychczas cierpliwości. Jak się jej nauczyć? Co zrobić, by nie wybuchnąć bez potrzeby? Czy w ogóle wolno Ci w takich sytuacjach przeżywać takie uczucia jak złość? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w galerii poniżej.

Zobacz też:
Jak oduczyć dziecko smoczka?
7 aplikacji dla przyszłych mam
Pierwsze słowa Twojego dziecka – kiedy możesz się ich spodziewać?


Jeśli jesteś zmęczona, albo po prostu miałaś zły dzień, trudno Ci być cierpliwą. Często dostaje się przez to Twoim najbliższym, w tym również dzieciom. Może za dużo pracujesz? Albo za mało sypiasz. Masz problemy z bezsennością? Napij się wieczorem naparu z melisy, a pracę też po prostu czasem odłóż na bok. Gdy będziesz wypoczęta, łatwiej będzie Ci panować nad nerwami.

Źródło: pl.freepik.com