Samodyscyplina to pierwszy krok do systematyczności. Jak ją w sobie wyrobić?
Udostępnij Google News
Psychologia

Samodyscyplina to pierwszy krok do systematyczności. Jak ją w sobie wyrobić?

Masz wiele planów, ale nigdy nie potrafisz wprowadzić ich w życie? Najwyraźniej brakuje Ci samodyscypliny. To bardzo ważna cecha, która wiąże się również z pewnością siebie, a także ogromną konsekwencją. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz być systematyczna w działaniach, ale bez samodyscyplina się to nie uda.

Jak ćwiczyć samodyscyplinę? Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest uświadomienie sobie, że Ty naprawdę możesz dać radę! Nastaw się na cel. Jeśli ktoś mówi Ci: "Oszalałaś, to dla Ciebie za wysokie progi", Ty powiedz sobie, że wcale tak nie jest! Że dasz radę. Że potrafisz. Dobre nastawienie to połowa sukcesu. A co zrobić dalej?

Bez planowania się nie obejdzie!

Nie dojdziesz do celu w pięć minut, ani też w dwa dni. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz działać systematycznie, a jeśli masz działać właśnie w taki sposób, to po prostu MUSISZ planować.
By jak najlepiej wykorzystać Twoją produktywność, powinnaś dowiedzieć się, kiedy najlepiej pracować. Jedni wolą to robić z samego rana, bo mają wtedy najwięcej energii, inni natomiast muszą się z rana dosłownie zmuszać do zrobienia czegokolwiek i lepiej, żeby pracowali na przykład wieczorem, albo tylko w poniedziałki i czwartki. Wypracuj własny schemat i wszystko dokładnie zapisz.
Co jeszcze możesz dla siebie zrobić?

Zobacz też:
Jak poprawić sobie humor?
Dlaczego warto się śmiać?
Jak pokochać siebie? Nie każdy to potrafi!

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie