Jak poprawić sobie humor?
Udostępnij Google News
Psychologia

Jak poprawić sobie humor?

Styczeń to trudny czas. Skończyła się ekscytacja związana z wielkim oczekiwaniem na Święta i Sylwestra. Trzeba wrócić do obowiązków i to ze zdwojoną siłą, bo grudniowe wydatki mogą być przytłaczające. Wszystko to wpędza nas w nieciekawą atmosferę. Trudno o dobry humor, kiedy wracamy do czegoś, czego nie lubimy. Jak zadbać o swój nastrój?

Krótkie dni i długie noce, niskie temperatury - wszystko to sprawia, że czujemy się zdołowani. Do tego mamy też niższą odporność, a co za tym idzie, możemy częściej chorować. To ważny moment, by naprawdę dobrze o siebie zadbać. Jak to zrobić?

Sposobów na poprawę kondycji i humoru jest sporo

Powinniśmy zacząć przede wszystkim od zmiany stylu życia. Jeśli będziemy wciąż zamykać się w domu, nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej ilości witaminy D. Nie trudno zauważyć, że jesteśmy w pewien sposób "ładowani słońcem". Gdy jest go sporo, mamy więcej energii i chęci do działania. Dlatego właśnie należy codziennie pozwolić sobie choćby na krótki spacer, ale dobrym wyjściem jest również dodatkowa suplementacja.

Nie zapominaj o aktywności fizycznej!

To świetny sposób na zachowanie pięknej figury, ale również na poprawę nastroju. Nie musisz biegać w maratonach czy podnosić ciężarów. Wystarczy, że pojeździsz na rowerze, albo na rolkach. Spacery też mogą zastąpić regularny trening. Ważne, by pozwolić sobie na taką dłuższą aktywność fizyczną przynajmniej trzy razy w tygodniu. Co jeszcze możesz dla siebie zrobić?

Zobacz też:
Jak dbać o usta zimą?
Jak zadbać o paznokcie zimą?
Zadbaj o skórę zimą – 5 zasad odpowiedniej pielęgnacji

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie