Prezent na baby shower - co kupić przyszłej mamie?

Dziecko Niedziela, 26 stycznia 2020
Oceń:
4 / 19 głosów

Baby shower to tradycja, która przyszła do nas z zachodu. Przyjęła się w Polsce doskonale i od jakiegoś czasu coraz częściej organizuje się takie przyjęcia dla przyszłych mam. Czasami robi to sama ciężarna, innym razem bliskie jej osoby. Zawsze jest to jednak okazja do skompletowania reszty wyprawki.

Baby shower organizuje się w momencie, gdy już wiadomo, jaka jest płeć dziecka. Wówczas można dobrać odpowiednie dekoracje i wszelkie dodatki, ale przede wszystkim kupić niespalone upominki. A co konkretnie kupić przyszłej mamie z okazji baby shower?

Prezent na baby shower - co to może być?

Jeśli na przyjęcie zaproszona jest większa liczba osób, lepiej przygotować listę rzeczy, które już zostały kupione. Zdublowane prezenty nie zawsze się przydają. Oczywiście, jeśli to będzie kolejne body, to pewnie maluch je wynosi, ale już na przykład drugi, czy trzeci laktator niekoniecznie zda egzamin.
Dlatego osoba, która organizujuje baby shower powinna przygotować wirtualną listę i wysłać ją wszystkim zaproszonym gościom. Każdy powinien wpisać swoje typy prezentowe.
Można też, w tajemnicy przed przyszłą mamą stworzyć tak zwaną listę potrzeb - pomoże w tym pewnie jej partner czy mama. W ten sposób będzie można kupić coś, co naprawdę się przyda.

Jeden większy prezent, czy kilka mniejszych?

W zasadzie jedna i druga opcja jest dobra. Jeśli na przykład przyszła mama nie posiada jeszcze wózka, to warto złożyć się na taki prezent, co bardzo odciąży jej domowy budżet. Trzeba jednak wziąć pod uwagę preferencje zainteresowanej. W przypadku kiedy decydujecie się na większy prezent, dobrze byłoby, żeby każda z Was kupiła też coś drobnego od siebie.
A co konkretnie kupić na baby shower?

Zobacz też:
Nie masz cierpliwości do dziecka? Sprawdź, jak z tym walczyć!
Jak pobudzić kreatywność u dziecka?
Motoryka mała – jak pomóc dziecku ją ćwiczyć?

Kiedy kobieta czeka na swoje pierwsze dziecko wpada w zakupowy szał zaraz, kiedy poznaje płeć swojego maluszka. Bądź pewna, że pewnie ma już najpotrzebniejsze drobiazgi takie jak ubranka na pierwsze miesiące jego życia, pieluszki, kosmetyki czy akcesoria do pielęgnacji. Dlatego właśnie lepiej zaopatrzyć ją w coś, o czym pewnie nie pomyślała. Takim sprawdzonym prezentem na baby shower może być na przykład nebulizator. Używa się go nie tylko u dzieci z astmą, ale przy każdej infekcji. Dzięki nebulizacji odpowiednimi środkami czasem można uniknąć wprowadzania silniejszych leków i antybiotyków.

Źródło: pl.freepik.com