Czy Twoje dziecko czuje się kochane? Sprawdź, jak okazać mu miłość
Udostępnij Google News
Dziecko

Czy Twoje dziecko czuje się kochane? Sprawdź, jak okazać mu miłość

Masz wrażenie, że Twoje dziecko jest niegrzeczne? Że robi wszystko, żeby tylko zwrócić na siebie uwagę? Trudno jest być dobrym rodzicem w sytuacji, gdy dziecko za każdym razem robi Ci na złość, ale czy pomyślałaś, że problem może tkwić w tym, że nie okazujesz mu swojego uczucia?

Miłość rodzicielska jest niezwykle istotna dla prawidłowego rozwoju psychiki Twojego dziecka. To czy mu ją okazujesz oraz w jaki sposób to robisz, będzie rzutowało na jego pewność siebie w przyszłości, ale też na jego zachowanie.

Okazuj miłość, a rozwiniesz w dziecku zdolność kochania

To od Ciebie twoja pociecha uczy się tego, jak kochać oraz w jaki sposób tę miłość okazywać. To właśnie miłość pomaga mu szanować samego siebie i czuć, że nie jest tylko pojedynczą jednostką w tym całym świecie, a kimś, kogo zdanie naprawdę ma znaczenie. Dziecko, które żyje w miłości, ma dużo łatwiejsze życie w dorosłości. Mów mu więc tak często, jak to możliwe, że je kochasz, ale pamiętaj, że słowa bez pokrycia nie znaczą nic.

Jak pokazać dziecku Twoją miłość?

Sposobów na okazywanie miłości jest wiele. Są rodzice, którzy uważają, że skoro są bardzo zapracowani, mogą sobie miłość tego dziecka kupić. Prezentują mu komputer, konsolę, najdroższe gadżety, przy czym sami nie mają nawet czasu na to, żeby usiąść z tym dzieckiem i zagrać w grę, albo choćby z nim porozmawiać. To ofiarowanie wspólnego czasu jest największym dowodem miłości do dziecka. A co jeszcze możesz zrobić?

Zajrzyj też tutaj:
Nie masz cierpliwości do dziecka? Sprawdź, jak z tym walczyć!
Jak pobudzić kreatywność u dziecka?
5 mądrych sposobów na to, jak inwestować w swoje dziecko!

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie