jak przygotować dziecko na rodzeństwo

Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?

Przejdź do galerii zdjęć
Nowy członek rodziny zawsze wzbudza u dziecka ogromne emocje. Czasem jej powiększenie jest decyzją planowaną, innym razem spada na rodziców jak grom z jasnego nieba. Wtedy i oni muszą przywyknąć do nowej sytuacji, a przy okazji jeszcze przekazać radosną wieść maluchowi, który urodził się wcześniej. W jaki sposób to zrobić i jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
Reklama
Gdy dziecko zostaje starszym bratem lub siostrą, jego życie diametralnie się zmienia. Dotąd miało swoją ukochaną mamę i tatę tylko dla siebie. Teraz, będzie musiało dzielić się rodzicami. Co zrobić, by dziecko dobrze przyjęło wieść o braciszku lub siostrzyczce? Jak przygotować dziecko na rodzeństwo? Po pierwsze, zanim zaczniesz myśleć co zrobić, aby przygotować dziecko na zmiany, które niebawem nadejdą, zastanów się, czy sama jesteś na to odpowiednio przygotowana? Kiedy ciąża jest nieplanowana, odczuwasz wiele obaw. Zastanawiasz się, jak to będzie, czy podołacie. Przecież wszystko już było przygotowane pod jedno dziecko. Za to Ty rozpoczęłaś dopiero co karierę w firmie, o której od dawna marzyłaś. Co teraz będzie? Czy szef Cię zwolni? Czy będziesz miała gdzie wracać po porodzie? Daj sobie kilka dni, a może nawet tygodni na ochłonięcie.
Reklama
Dopiero wtedy, kiedy sama zrobisz sobie porządek w głowie, zastanów się, jak przygotować dziecko na rodzeństwo. To może nie być łatwe Ale jeśli przedstawisz dziecku nową sytuację w superlatywach i opowiesz o tym, że gdy maluch podrośnie, to pierwsze dziecko będzie miało w nim kompana do zabawy, zacznie wyczekiwać rozwiązania tak niecierpliwie, jak Ty. W galerii podpowiadamy jak przygotować dziecko na te pierwsze informacje, a także jak postępować już po narodzinach bobasa. Zobacz też: Czy Twoje dziecko czuje się kochane? Sprawdź, jak okazać mu miłość Kiedy zacząć dbać o zęby dziecka? Jak wychować szczęśliwe dziecko?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama