Rumianek był znany już w starożytności
W jego koszyczku znajdują się stosowane w lecznictwie olejki eteryczne. Warto go wcześniej zasuszyć, by móc korzystać z jego drogocennych właściwości przez cały rok. Rumianek działa między innymi przeciwskurczowo. Jest świetny na bóle miesiączkowe i wzdęcia, a także na wszelkie skurcze związane z układem pokarmowym. Można go z powodzeniem łączyć z innymi ziołami, wtedy będzie jeszcze bardziej skuteczny.
Rumianek wykazuje działanie przeciwzapalne
To niesamowita, w jak wielu przypadłościach można wykorzystać rumianek pospolity. Pomoże on przy gojeniu ran, odleżynach, żylakach oraz hemoroidach. Będzie wspomagał gojenie oparzeń słonecznych, wykwitów skórnych, a nawet zapalenia spojówek. Stosuje się go przy upławach i stanach zapalnych różnego pochodzenia. Co jeszcze można zdziałać dzięki rumiankowi? Jak go dobrze ususzyć i jakie są przeciwwskazania do jego stosowania? Przeczytaj w galerii.
Rumianek, działa też uspokajająco. Kiedy trudno jest ci zasnąć, lub przeżywasz w swoim życiu bardzo stresujący okres, popijaj napar z suszonego rumianku, pomoże ci się uspokoić. Możesz też zastosować go w płukance i dzięki temu rozjaśnić włosy. Rumianku pospolitego używa się również do kosmetyków, dzięki którym można walczyć np z zaczerwienioną skóra.