Herbatka ziołowa na trawienie
Canva.com

Ziołowa herbatka na trawienie. Lecznicze zioła, które warto zastosować po wielkanocnym biesiadowaniu

Święta, święta i po świętach. Magia Wielkiej Nocy powoli mija, ale po świątecznym biesiadowaniu z pewnością jeszcze przez kilka dni wielu z nas będzie czuło wzdęcia, skurcze żołądka i niestrawność z przejedzenia. Układ pokarmowy po wielkanocnym biesiadowaniu możemy wesprzeć naturalnymi, ziołowymi herbatkami, które dadzą nam ukojenie i pomogą na skuteczne trawienie.
Reklama

Uczucie niestrawności może bardzo uprzykrzyć życie, szczególnie, gdy nie hamowaliśmy się z jedzeniem smakołyków w tegoroczne święta Wielkiej Nocy. Warto sięgnąć po zioła i przygotować z nich delikatny napar, by natychmiast poczuć się lepiej i jednocześnie zadbać o swoją sprawność.

Magiczna mięta pieprzowa i rumianek

Herbatka ziołowa na trawienie
Canva.com

Mięta pieprzowa to prawdziwa królowa wśród ziół na trawienie. Doskonale radzi sobie z niestrawnością oraz dyskomfortem żołądka. Napar z mięty łagodzi jelita oraz bóle związane ze stanem zapalnym. Pozytywne działanie na trawienie zawdzięczamy mentolowi oraz salicylanowi metylu.

Reklama

Te substancje działają bardzo łagodząco na nasz organizm.

Podobne działanie będzie miał także rumianek pospolity. To delikatna i bardzo bezpieczna roślina, która nie powoduje reakcji alergicznych. Rumianek bogaty jest w kumarynę i flawonoidy, które mają zdolność rozkurczania mięśni gładkich jelit.

Leczniczy koper włoski i spółka

Herbatka ziołowa na trawienie
Canva.com
Reklama

Na dobre trawienie również możemy zastosować napar lub herbatkę z kopru włoskiego. To zioło pomoże nam z przewlekłymi wzdęciami oraz wyeliminuje skurcze żołądka. Warto jednak wiedzieć, że herbata z kopru nie jest polecana dla kobiet w ciąży.

Również karczoch pomoże nam w bólu brzucha, dzięki zawartości cynaryny i niacyny. Obie substancje regulują nasz metabolizm i usprawniają trawienie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama