Dlaczego warto chodzić na psychoterapię?
Udostępnij Google News
Psychologia

Dlaczego warto chodzić na psychoterapię?

Wiele osób nie chce korzystać z psychoterapii, ponieważ uznaje to za ostateczność. No bo po co korzystać z psychoterapii, skoro o swoich problemach można tak naprawdę porozmawiać z kimś bliskim? Z rodziną, czy przyjacielem? I to w dodatku za darmo? Przyjaciel owszem wysłucha. Może udzieli rad, ale czy będą one profesjonalne? Czy naprawdę będą mogły pomóc w naszej sytuacji?

Czym jest psychoterapia?

W psychoterapii możemy liczyć nie tylko na to, że terapeuta nas wysłucha i coś nam doradzi. On pomoże nam odnaleźć źródło problemu i walczyć z nim. Trwale go usunąć, a nie tylko na chwile uśpić. Psychoterapeuta nie ocenia, ale jest z nami zawsze w obliczu trudnej sytuacji. On nie zostawi nas w potrzebie.

Życie mamy tylko jedno

Tymczasem większość osób zatraca się w problemach. Nie rozwiązuje ich i "kolekcjonuje" kolejne, a one się nawarstwiają. Taki stan rzeczy nas przytłacza i trudno jest później podnieść się z dna. Psychoterapeuta zadba o nasze dobre samopoczucie i nie pozwoli nam wpaść w depresję, a dodatkowo pomoże nam też odgruzować się z nadmiaru problemów. W Życiu trzeba regularnie sprzątać, tylko wtedy można odzyskać harmonię i radość z tego życia. Dlaczego jeszcze warto korzystać z psychoterapii?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie