Jak oryginalnie spędzić weekend majowy / majówkę?

Jak oryginalnie spędzić weekend majowy / majówkę?

Planowanie weekendu majowego rozpoczynamy niekiedy na wiele miesięcy przed upragnionym "wolnym". Czasem jednak jesteśmy tak zajęci pracą, że pomysł na majówkę rodzi się dopiero na kilka tygodni przed. Co jednak, jeśli mamy już dość sztampowych, takich samych i nudnych wyjazdów?
Reklama
Byliśmy już na Mazurach, w górach, jednych i drugich, spędziliśmy miły weekend we dwoje w dobrym pensjonacie, a może nawet zaplanowaliśmy podróż zagraniczną. W jaki więc sposób dość tanio i oryginalnie spędzić majówkę? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów!

1. Solna Majówka, czyli Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce zaprasza wszystkich na specjalne zwiedzanie w czasie weekendu majowego. Ceny zaś nie są wygórowane, jedna osoba zapłaci za bilet wstępu: normalny - 52 złote, ulgowy - 38 złote. Bilet ulgowy przysługuje również studentom. Rodziny z dziećmi liczyć mogą na specjalną ulgę i bilet rodzinny w cenie 142 złotych za 4 osoby. Kopalnie Soli w Wieliczce odwiedzić trzeba przynajmniej raz, dla dorosłych to świetne przeżycie, a dla dzieci kupa zabawy. Na początku trasy pokonać trzeba aż 300 schodów, które prowadzą do prawdziwie pięknych podziemi kopalni. Każdy ma prawo zasmakować soli wprost ze ściany, ale odradzamy tego - niejeden już próbował! Najpiękniejsze na szlaku kopalni są chyba kaplica św. Kingi i Komora Pieskowa Skała - każdy z odwiedzających wybierze jednak pewnie swoich własnych faworytów.
Reklama
Specjalnie dla dzieci otworzono również interaktywną komorę świętego Witosa, służącą do zabawy i nauki. Dorośli single, bez dzieci, mogą wybrać nieco trudniejszą trasę przemarszu - szyb Regis i trasę górniczą. Tam czeka więcej fizycznych, jak i psychicznych zadań - odwiedzający może wcielić się w tragarza, mapowego czy metaniarza. Dzieci także mogą wziąć udział w zabawie, jednak muszą mieć powyżej 10 roku życia.

2. Weekend na morzu Wikingów

Od 199 zł za jedną osobę można zakupić bilet w jedną, i drugą stronę, na "błyskawiczne" zwiedzanie Szwecji ze świetną atrakcją, jaką jest rejs promem. Przewoźnik Stena Line proponuje kilka rodzajów wycieczek, od tych najkrótszych - dwudniowych, do nawet sześciodniowych wojaży po otwartym morzu.
Reklama
A wszystko to w trakcie nadchodzącego urlopu majowego. Zainteresowanych ofertą zapraszamy do odwiedzenia specjalnej strony Stena Line poświęconej wycieczkom organizowanym w weekend majowy - http://www.stenaline.pl/newsletter/nl-majowka. Zostało już naprawdę niewiele miejsc!

3. Aktywny weekend w Polsce

Świetną atrakcją podczas weekendu majowego może być całodzienny spływ kajakiem, ze wspólnymi ogniskami i dodatkowymi organizowanymi eventami. Wypożyczenie kajaka to wydatek około 30 zł od osoby. Nie musimy także wybierać się w jakieś specjalne miejsce. Wystarczy poszukać spływów kajakowych najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Wycieczki zorganizowane związane ze spływami kajakowymi - na przykład dwudniowe podczas majówki - to koszt średnio 200 złotych od osoby. Wrażenia są jednak niezapomniane!
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama