zniszczone włosy

Jak uratować, zniszczone rozjaśniaczem włosy?

Przejdź do galerii zdjęć
Chyba każda z nas postanowiła na własną rękę zmienić kolor swoich włosów, w domowym zaciszu. Niestety, takie eksperymenty mogą skończyć się źle. Zniszczone rozjaśniaczem włosy, najlepiej obciąć, jednak nadzieja umiera ostatnia. Jak odratować spalone włosy? Czy jest to możliwe w domowych warunkach?
Reklama
Zniszczone rozjaśniaczem włosy, czyli co poszło nie tak? Zrobiłaś wszystko zgodnie z ulotką, nie przesadziłaś z czasem trzymania preparatu na głowie, a mimo to, masz spalone włosy. Jak to możliwe? Rozjaśniacz to bardzo silny środek żrący. Dobry fryzjer, do rozjaśniacza doda kurację olaplexem, którą ty również możesz zakupić przez internet, lub użyć tańszych zamienników. Niestety o tym fakcie, wiele osób zapomina. Włosy, które chcemy rozjaśnić, muszą być w dobrej kondycji, nie być poddawane zabiegom fryzjerskim przynajmniej od dwóch tygodniu, oraz właśnie, powinnyśmy je zabezpieczyć. Jeżeli cokolwiek z tych rzeczy, mimo postępowania zgodnie z instrukcją nie zostanie spełnione, dojdzie do tragedii. Ponadto warto pamiętać, że farby drogeryjne jak i preparaty rozjaśniające, są bardzo silne. Wszystko po to, aby w krótkim czasie, osiągnąć zamierzony efekt, oferowany na opakowaniu. Niestety w myśl powiedzenia ,,Co nagle, to po diable”, używanie takich preparatów kończy się zwykle zniszczonymi włosami. Zniszczone włosy i co dalej? Na ogół spalone włosy kruszą się, wypadają garściami i nie ma dla nich większego ratunku.
Reklama
Jeżeli podczas płukania zorientujesz się, że włosy uległy spaleniu to:
  • nie panikuj, delikatnie spłucz włosy,
  • nie czesz ich, mokre włosy, nawet zdrowe są dużo słabsze niż suche i bardziej podatne na uszkodzenia,
  • nałóż odżywkę zawierającą, dużą ilość silikonów ( zabezpieczą to, co jeszcze się nie wykruszyło),
  • pozwól włosom wyschnąć naturalnie (ciepło teraz to twój wróg),
  • nie trzyj i nie wycieraj włosów ręcznikiem, weź bawełnianą koszulkę lub chustę i delikatnie je odgnieć.
Chociaż zniszczone rozjaśniaczem włosy, mogę wywołać strach i gniew, to musisz zachować spokój. Wiele dziewcząt gdy orientuje się, że ich rozjaśnione włosy są spalone, zaczyna je kompulsywnie czesać, to błąd, połamiesz tylko to, co jeszcze można by uratować. Jednak tak czy inaczej, musisz przygotować się na obcięcie znacznej ilości włosów.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: zniszczone włosy
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama