Jak przytulnie zaaranżować przestrzeń w dużym mieszkaniu?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak przytulnie zaaranżować przestrzeń w dużym mieszkaniu?

Większość z nas jest przekonana, że trudno jest urządzić niewielkie mieszkanie tak, aby było ładne, wygodne i praktyczne. Jak się jednak okazuje aranżacja dużych przestrzeni również nie jest taka prosta. Wprawdzie nie pojawia się problem „Gdzie wstawić kolejną szafę?”, ale nie zawsze udaje się stworzyć tam miłą, domową atmosferę.

Dom w jednym stylu

Duże domy i mieszkania najlepiej zaaranżować w jednym wybranym przez siebie stylu. Doskonale sprawdzą się w takich domach stylizacje kolonialne czy rustykalne. Dzięki wielu dodatkom sprawią one, że wnętrza staną się przytulne i ciepłe. Nienajlepszym pomysłem jest urządzanie dużych przestrzeni w minimalistyczny sposób oraz z dużą ilością bieli. Tak urządzone mieszkanie nabiera sterylnego wyglądu i bardziej pasuje na salę szpitalną niż rodzinne gniazdko.

Przestrzeń w kolonialnym stylu

Styl kolonialny idealnie pasuje do dużych przestrzeni. Solidne, ciemne meble świetnie prezentują się na tle ścian w kolorach naturalnych takich jak wanilia czy różne odcienie beżu i brązu. Dodatkowego ciepła dodają podłogi wykonane z drewna oraz ciepłe dodatki takie jak np. dywany i kilimy w folklorystyczne wzory. Ozdoby w postaci pamiątek z egzotycznych podróży sprawiają, że mieszkanie nabiera bardzo dużo indywidualnych i rodzinnych cech.

Swojska chata

Marzeniem wielu kobiet jest posiadanie „wiejskiego domku”. Jest to możliwe, jeśli wnętrza zaaranżuje się w tzw. rustykalnym stylu. Charakteryzuje się on dużą ilością naturalnego drewna, kamienia, ceramiki i żelaza. Podłogi z desek lub płytek ceramicznych o nierównych brzegach i kolorystyce, jasne, przecierane ściany, solidne, drewniane meble oraz duża ilość dodatków, to wszystko sprawia, że w domu panuje sielska atmosfera. Przyjemnie jest usiąść w salonie na wspaniałym dywanie przed kominkiem, albo jeść wspólny obiad z całą rodziną przy dębowym stole.

W lawendowym kolorze

Odmianą stylu rustykalnego jest styl prowansalski. Podobnie jak we wcześniejszym opisie charakteryzuje się on prostotą umeblowania oraz dużą ilością dodatków. Jedną z bardzo charakterystycznych cech tego stylu jest jego kolorystyka. Najczęściej pojawia się tu kolor lawendowy, błękitny i zielony. Można je spotkać niemal na każdym kroku. Na takie kolory malowane są ściany, takie są obrusy czy wzory na naczyniach. To piękny geometryczno-kwiatowy styl urządzania wnętrz. Dzięki ciepłym barwom i dużej ilości drewna sprawia, że nawet największe pomieszczenia staną się bardzo przytulne i rodzinne.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie