Co zrobić aby dzień dziecka był dla naszej pociechy niezapomniany?
Udostępnij Google News
Dziecko

Co zrobić aby dzień dziecka był dla naszej pociechy niezapomniany?

Dzień Dziecka, to jak sama nazwa mówi, bardzo specjalny dzień dla wszystkich pociech tych małych, jak i tych zupełnie dużych. Taki dzień zdarza się tylko raz w roku i z pewnością warto zadbać o to, by był jedynym w swoim rodzaju.

Bądźcie tego dnia razem

W dzisiejszych czasach wiele dzieci cierpi z powodu deficytu obecności rodziców. Kilkanaście godzin spędzanych codziennie w pracy nie pomaga w kształtowaniu prawidłowych relacji z dzieckiem. Nierzadko rodzice brak czasu spędzonego ze swoimi pociechami próbują wynagrodzić prezentami, ale nawet najpiękniejsza lalka, samochód czy super tablet nie zastąpią mamy i taty.

Dlatego warto się zastanowić czy może chociaż w Dzień Dziecka nie wziąć sobie wolnego i wybrać się gdzieś ze swoją pociechą. Zobaczysz sama, że czas spędzony z dzieckiem będzie niezapomniany zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Imprezy zorganizowane

Czerwiec to miesiąc, kiedy już spokojnie można odłożyć ciepłe kurtki i buty do szafy, a w zamian zakładać koszulki z krótkim rękawem. Piękna pogoda sprzyja spędzaniu wspólnie czasu na świeżym powietrzu. Dlatego warto skorzystać z propozycji dla rodzin takich jak festyny z okazji Dnia Dziecka czy imprezy masowe organizowane w prawie każdym mieście i wiosce. Niemal wszędzie władze miasta lub inne organizacje takie jak szkoły czy przedszkola tego dnia organizują koncerty, loterie lub zabawy na świeżym powietrzu. Wspólne uczestnictwo w takiej imprezie może zbliżyć do siebie rodziców i dzieci. To czas, który z pewnością nie pójdzie na marne.

Piknik w ogrodzie lub w lesie

Kolejną propozycją spędzenia Dnia Dziecka jest zorganizowanie własnej imprezy. Może to być mały piknik w ogrodzie, albo w parku lub pobliskim lesie. Jeśli macie wszyscy rowery może warto byłoby zrobić sobie wycieczkę w gronie rodzinnym w jakieś ładne miejsce i tam spędzić ze sobą miło czas. Warto zadbać, by wszystkie smakołyki na imprezę plenerową były przygotowane wspólnie z dziećmi. Kolorowe kanapki czy ciasteczka lepiej smakują, jeśli wykonane są własnoręcznie. Do wspólnego świętowania można zaprosić zaprzyjaźnione rodziny. Dzieci z pewnością miło spędzą czas, a i rodzice będą mogli świetnie się zabawić.

Wspólne wyjście

Jeśli pogoda nie dopisze, zawsze można zorganizować wspólne wyjście np. do kina. Każde miasto czy wioska mają swoje atrakcje, które warto odkrywać. W Dzień Dziecka wiele instytucji organizuje specjalne imprezy, które są tańsze niż normalnie, albo wręcz bezpłatne. Można zatem iść wspólnie do kina lub do teatru. Poza tym wiele bibliotek dziecięcych, klubów czy placów zabaw organizuje zabawy dla maluchów i ich rodziców.

A co ze starszakami?

Jak można zauważyć młodzież to także dzieci – choć za takie sami się najczęściej nie uważają. Dla nastolatków przebywanie z rodzicami to często obciach, niemniej jednak nie oznacza to, że nie chcą spędzać z nimi czasu. Warto pomyśleć jak zorganizować sobie ciekawie czas również ze starszymi pociechami. To jak spędzicie ten dzień zależy od waszych stosunków i potrzeb. W niektórych przypadkach świetnym pomysłem będzie wspólnie zjedzone śniadanie czy rozmowa przy obiedzie oraz drobny upominek w postaci np. biletu do kina na najnowszy film.

Innym pomysłem na ten dzień mogą być wspólne zakupy, albo wypad do pizzerii czy ulubionego baru młodego człowieka. Można również wybrać się wspólnie np. na mecz lub rozgrywki innej ulubionej dyscypliny sportu. Pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka z dorastającym młodzieńcem lub panną jest wiele, ale należy być bardzo delikatnym w doborze atrakcji i swojej obecności. Warto pamiętać, że dorastająca młodzież potrzebuje rodziców, ale nieco inaczej niż maluchy.

Dorosłe dzieci

A co z dziećmi, które już są całkiem dorosłe? Wprawdzie Dzień Dziecka to uroczystość maluchów, ale dla rodziców dziecko to zawsze dziecko, niezależnie od tego ile ma lat. Warto pamiętać, że również dla dorosłych dzieci bardzo ważne jest spędzanie czasu ze swoimi rodzicami. Może więc warto zorganizować wspólny obiad lub kolację, albo grilla w ogródku.

Czas spędzony na rozmowie i wspólnym przebywaniu ze sobą jest niezapomniany niezależnie od wieku dziecka i warto o tym pamiętać. Dzień Dziecka spędzony wspólnie z rodzicami na rozmowie i zabawie będzie niezapomniany dla wszystkich członków rodziny. A upominek z okazji tego święta to rzecz drugorzędna.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie