planner zapisany

Noworoczne postanowienia – 5 sposobów na to, by naprawdę ich dotrzymać

Nowy Rok zawsze jest dla nas czasem, w którym robimy całą masę noworocznych postanowień. A im ta lista jest dłuższa, tym trudniej jest nam te noworoczne postanowienia wypełnić. Dlatego – choć planowanie jest ważne – warto skupić się jedynie na tych celach, które są dla nas priorytetem. Dzięki temu będzie większa szansa na to, że pod koniec kolejnego roku zamkniemy naszą poprzednią listę z wszystkimi, odhaczonymi celami. Czy są jakieś sposoby na to, by naprawdę dotrzymać wszystkich noworocznych postanowień? Jak najbardziej! Przeczytaj.
Reklama

Noworoczne postanowienia – dlaczego są ważne?

Nie od dziś wiadomo, że nasze marzenia zamieniają się w cele dopiero wtedy, gdy zostaną przez nas zapisane. Trudno jest dążyć do czegoś, jeśli tak naprawdę nie wiemy, co chcemy osiągnąć. To też robienie noworocznych postanowień jest bardzo ważne. Zanim jednak się do tego zabierzesz, warto spisać sobie na kartce większe i mniejsze marzenia i zrobić wśród nich selekcję. Zbyt długa lista, zniechęca do odhaczania jej punktów. Jeśli lista będzie krótka i znajdą się na niej tylko te najważniejsze cele to istnieje większa szansa, że je wypełnisz. A co zrobić, żeby wypełnienie ich było jeszcze bardziej realne?
pusty zeszyt i dłoń trzymająca długopis
canva.com

Noworoczne postanowienia – 8 sposobów na ich wypełnienie

Wiesz, dlaczego Twoje noworoczne postanowienia często nie zostają dopełnione? Bo tak naprawdę się nimi nie stają.
Reklama
Bo spisujesz listę rzeczy, które chcesz zrobić, ale wcale nie podchodzisz do tego poważnie. Albo stwierdzasz, że schudniesz w rok 60 kilogramów, a gdy po pierwszych 6 miesiącach masz za sobą dopiero 10, postanawiasz zrezygnować, bo przecież już nie zdążysz. Co zatem zrobić, by te swoje noworoczne postanowienia wypełnić? Mamy na to sposoby!
  • Zacznij już dziś – nie czekaj na jutro. Dlaczego zawsze mówimy sobie – zrobię to za tydzień, za miesiąc, po połowie roku? Takie ciągłe odkładanie na później nie wróży niczego dobrego zwłaszcza, że gdyby zacząć odkreślać cele z listy już dziś, za pół roku może być po wszystkim.
  • Dziel się swoimi celami z najbliższymi. To często jest tak, że jeśli działasz w ciszy, w każdej chwili możesz się z tego wycofać. Ale w momencie gdy opowiesz o swoich planach rodzinie, przyjaciołom, czy choćby dalszym znajomym, oni będą raz na jakiś czas pytać o to, co udało Ci się osiągnąć, a to Cię zmotywuje do działania.
  • Połącz siły z innymi – czasami niektóre cele są tak wymagające, że trudno jest je zrealizować samodzielnie. Ale wtedy warto zaprosić do współpracy inne osoby. Z czyjąś pomocą osiągnięcie celu będzie znacznie prostsze.
  • Za każdy mały cel, pozwalaj sobie na małą nagrodę. I od razu – planując ten nowy rok – wpisz sobie te nagrody w odpowiednią rubryczkę. To też będzie dla Ciebie ogromna motywacja.
  • Nie porównuj się do innych i bądź dla siebie łaskawy. Zawsze będą lepsi i gorsi od nas. Dlatego nigdy nie porównuj swoich efektów, z efektami innych (nie mylić z motywacją). Pamiętaj też, że masz prawo do gorszego dnia, w związku z czym czasami musisz pozwolić sobie na zwolnienie. Nadejdą dni, kiedy jeszcze uda Ci się przyspieszyć.
A Ty..
Reklama
masz już swoje plany na nowy rok? Noworoczne postanowienia naprawdę mają moc, jeśli mocno wierzymy w  ich spełnienie. A tylko od Ciebie zależy to, czy dotrzesz do mety. Zawsze o tym pamiętaj!
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama