Z miłości do kota
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Z miłości do kota

Mówi się, że opieka nad zwierzakiem to niezwykłe przygoda. Wierny towarzysz podnosi poziom naszego szczęścia, jest partnerem w zabawie i zapewnia potrzebę czułości, przytulania opiekowania się, choć oczywiście nie wszystkie koty będą tę opinię podzielały. Na pewno mruczek w domu to radość, ale też odpowiedzialność, ponieważ należy mu zapewnić odpowiednie warunki, by się zdrowo odżywiał, miał piękną sierść, dobrą kondycję. Kluczowa będzie przede wszystkim karma dla kota, która zaspokoi wszystkie najważniejsze potrzeby zwierzęcia.

Zasady prawidłowego karmienia kota

Dieta każdego konta musi być oczywiście odpowiednio zbilansowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb. Dlatego też bardziej niż reklamy czy rankingi powinniśmy przy wyborze kierować się opinią weterynarza oraz bardzo dokładnie analizować skład. Zbilansowana karma dla kota to ta, która dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Należy wziąć oczywiście pod uwagę rasę, wiek i aktywność fizyczną mruczka oraz jego stan fizjologiczny. Ciężarna czy karmiąca kotka będzie wymagać wysokokalorycznych posiłków bogatych w białko oraz witaminy, mikro i makroelementy. Natomiast karma dla kota po kastracji powinna być mniej kaloryczna, ponieważ w tym stanie mruczki łatwiej przybierają na wadze.

Jaka karma dla kota jest najlepsza?

Dobra karma dla kota, taka jak np. https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-kota-244.html będzie zawierać najlepszej jakości składniki. Trzeba pamiętać, że z natury te zwierzęta są drapieżnikami, więc ich menu powinno zawierać tylko mięso i ewentualnie dodatek warzyw i owoców. I dlatego właśnie lepiej jest sięgać po gotowe pełnoporcjowe posiłki, ponieważ są one opracowywane przez specjalistów. To też oczywiście bardzo duże ułatwienie dla opiekunów. Każda karma dla kota musi mieć odpowiednie proporcje zawartych składników. Ich analiza jest kluczowa do tego, by zapewnić mruczkowi zdrowie. Warto znajdować takie produkty, które mają bardzo precyzyjnie określone składniki wraz z ich zawartością procentową, bo to daje konkretną informację, czy dana karma dla kota jest pełnowartościowa.

Karma dla kota musi zawierać przede wszystkim białko. Będzie ono pochodzić z mięsa czy ryb. Ważnymi składnikami są tauryna, karnityna i kolagen. Poza tym w składzie muszą znaleźć się tłuszcze nasycone i nienasycone, Omega-3 i Omega-6, makro i mikroelementy takie jak wapń, żelazo, fosfor, potas, magnez, cynk, jod, sód, selen, mangan, miedź, witaminy z grupy B oraz A, H, E, F, C, K i D. Koty potrzebują również węglowodanów - skrobi, celulozy, fruktooligosacharydów, przeciwutleniaczy, glukozaminy, β-karotenu oraz woda. Jak widać, na tej liście nie ma zbóż, ponieważ karma dla kota nie powinna ich zawierać.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie