Co należy zrobić przed oświadczynami?
Udostępnij Google News
Związki

Co należy zrobić przed oświadczynami?

Zdarza się, że pytanie: „Czy wyjdziesz za mnie?” pada zupełnie spontanicznie, pod wpływem chwili. Jednak większość mężczyzn planuje starannie ten krok. Zaręczynowych scenariuszy jest tyle, ile zakochanych par. Mogą być tradycyjne, z udziałem publiczności albo romantyczne – tylko we dwoje. Jak zorganizować oświadczyny, żeby niespodzianka się spodobała? Jaki pierścionek wybrać dla Ukochanej? Sprawdź!

Odpowiedni moment na oświadczyny – czyli jaki?

Gdzie i jak, ale też kiedy się oświadczyć, to kwestia bardzo indywidualna. Są pary, które zaręczają się po pół roku oraz takie, które decydują się na ten krok po 10 latach związku. Idealny moment na zaręczyny to ten, gdy oboje jesteście gotowi na kolejny etap wspólnej przyszłości. Na oświadczyny możesz wykorzystać jedno z Waszych ulubionych świąt, na przykład:

  • Walentynki,
  • Mikołajki,
  • Boże Narodzenie,
  • Sylwestra.

Ciekawą alternatywą są też urodziny przyszłej narzeczonej, rocznica Waszego spotkania albo po prostu zwykły dzień. Wtedy, kiedy ona najmniej się tego spodziewa – element zaskoczenia jest w tym przypadku na wagę złota.

Wybierz idealny pierścionek zaręczynowy

Przed oświadczynami przyda Ci się kilka rekwizytów – najważniejszym z nich jest pierścionek zaręczynowy. Zgodnie z tradycją wręczasz go swojej wybrance w pudełeczku, a gdy ona powie TAK, nakładasz biżuterię na serdeczny palec jej prawej ręki.

W kolekcjach jubilerskich od wielu sezonów królują żółte i białe złoto oraz diamenty. Ponieważ pierścionek nosi się na co dzień, ważne jest, żeby był idealnie dopasowany. Tylko wtedy będzie naprawdę wygodny. Dobór odpowiedniego rozmiaru może być sporym wyzwaniem, szczególnie jeśli nie chcesz wtajemniczać w swój plan nikogo bliskiego i musisz dopasować biżuterię „na oko”. Na wszelki wypadek warto więc wybrać jubilera, który oferuje swoim klientom bezpłatną korektę rozmiaru. Unikniesz dzięki temu niepotrzebnych kosztów.

Zanim odwiedzisz salon jubilerski, poświęć chwilę i przyjrzyj się biżuterii swojej partnerki. Woli złote dodatki czy srebrne? Wybiera raczej ekstrawaganckie ozdoby, czy bardziej pasuje do niej coś prostego i minimalistycznego? Nie jesteś pewien? Postaw więc na klasyczny pierścionek z delikatnym diamentem wykonany z żółtego albo białego złota.

Sposoby na zaręczyny – klasycznie czy oryginalnie?

Przeglądając zaręczynowe inspiracje w internecie, można czasami odnieść wrażenie, że istnieje niepisana zasada, która brzmi: im oryginalniej i bardziej widowiskowo, tym lepiej. Jednak w rzeczywistości wiele kobiet najbardziej marzy o oświadczynach w romantycznej atmosferze. Tutaj liczy się przede wszystkim Twoja inwencja twórcza:

  • zabierz ją w miejsce, z którym macie związane szczególne wspomnienia,
  • zarezerwuj stolik w Waszej ulubionej tawernie,
  • podaruj jej zaręczynowy pierścionekna zaśnieżonym pomoście albo spacerze tylko we dwoje,
  • wstań wcześniej i przygotuj dla niej śniadanie do łóżka...
  • ... albo romantyczną kolację. Rzadko gotujesz? Świetnie – tym większe zrobisz wrażenie!

Zaręczyny to w pewnym sensie prezent od Ciebie dla niej. Warto więc, żeby miały chociaż trochę Twojego charakteru i podobały się Twojej partnerce. Także bądź oryginalny, ale nic na siłę. Dopasuj sposób oświadczyn do swojej wybranki i... zaskocz ją! Element zaskoczenia jest tym, co buduje emocje i sprawia, że będziecie z uśmiechem wspominać ten dzień przez lata – nie warto więc z niego zrezygnować. Co jeszcze? Przede wszystkim – wyluzuj i pozostań całkowicie sobą. Powiedz szczerze to, co myślisz i co czujesz, a wtedy ona powie TAK.

Gotowy do oświadczyn?

Skoro data już jest, pomysł na zaręczyny też, wygląda na to, że wiesz wszystko, co trzeba. W takim razie potrzebujesz jeszcze tylko pierścionka. Są pary, które razem planują oświadczyny oraz wspólnie odwiedzają salon jubilerski. Jednak zdecydowana większość kobiet marzy o niespodziance. Zamiast więc odkładać jubilera na ostatnią chwilę, już dziś zajrzyj do ACLARI Diamonds i obejrzyj zaręczynową biżuterię z żółtego i białego złota z diamentami. Dzięki temu rozeznasz się w kolekcjach, a w razie potrzeby dopytasz o wszystkie szczegóły!

Artykuł Sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie