Dlaczego warto stosować olejki eteryczne? 6 powodów
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Dlaczego warto stosować olejki eteryczne? 6 powodów

Olejki eteryczne stają się coraz bardziej popularne, niewiele osób jednak wie, że można je wykorzystać nie tylko do aromaterapii, ale także do pielęgnacji skóry twarzy, a nawet całego ciała. Czym tak naprawdę jest olejek eteryczny? To esencja o bardzo silnym zapachu, która jest mieszanką wielu związków chemicznych dających działanie terapeutyczne. Jeżeli stosujemy je prosto na skórę, muszą koniecznie być wcześniej rozcieńczone. A  dlaczego właściwie warto stosować olejki eteryczne? Poznaj te powody!

Jak stosować olejki eteryczne?

Olejki eteryczne można stosować na różne sposoby. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, jeżeli nakładamy je bezpośrednio na skórę to musimy je wcześniej rozcieńczyć. Chyba, że jest to olejek z drzewa herbacianego, albo lawendowy. W przypadku tych dwóch, rozcieńczanie nie jest konieczne. Należy jednak stosować je jedynie punktowo – czyli nakładać na zmianę, którą chcemy podleczyć.

Jeżeli chcemy pokryć olejkami większą część naszej skóry, to rozcieńczamy je wcześniej olejami bazowymi – na przykład olejem kokosowym. Oczywiście trzeba zadbać o odpowiednie proporcje. Załóżmy, że dodajemy 12 kropli oleju bazowego. Wówczas wlewamy tylko 2 krople olejku eterycznego.

Olejki eteryczne można stosować podczas masażu. Działają wówczas na cały organizm. Do przeprowadzenia takiego masażu trzeba oczywiście wybrać odpowiedni produkt.

olejki eteryczne

Dlaczego warto stosować olejki eteryczne?

W zasadzie każdy z olejków eterycznych ma odrębne właściwości. Dziś, skupimy się na sześciu, najpopularniejszych olejkach. Dlaczego warto je stosować?

  • Olejek eteryczny – pomarańczowy. Z pewnością wiesz, że wykazuje on działanie antycellulitowe, ale potrafi też nieźle uspokajać i zmniejszać napięcie nerwowe. Można dzięki niemu pozbyć się poczucia strachu, drażliwości, a także skurczy mięśni.
  • Olejek lawendowy – warto dolać do kąpieli aby złagodzić wszelkie podrażnienia. Pomaga też na stany zapalne, ale jego największą mocą jest to, że pozwala nam się odstresować.
  • Olejek eteryczny z drzewa herbacianego. Działa przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie i przeciwwirusowo. Skutecznie wspomaga leczenie trądziku.
  • Olejek rozmarynowy – pomaga na depresję oraz problemy z koncentracją. Działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie, a także przeciwbólowo na mięśnie.
  • Olejki eteryczne eukaliptusowe – świetnie sprawdzi się przy przeziębieniach, wykazuje działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Pomaga na bóle reumatyczne.
  • Olejek ylang ylang- ten olejek eteryczny jest nieco mniej znany, ale świetnie radzi sobie ze stresem i napięciem, a także z rozdrażnieniem. Pomaga także na bezsenność.

Olejki eteryczne są wyjątkowym wsparciem przy leczeniu różnych dolegliwości. Warto z nich mądrze korzystać.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie