Dlaczego warto stosować olejki eteryczne? 6 powodów
Olejki eteryczne stają się coraz bardziej popularne, niewiele osób jednak wie, że można je wykorzystać nie tylko do aromaterapii, ale także do pielęgnacji skóry twarzy, a nawet całego ciała. Czym tak naprawdę jest olejek eteryczny? To esencja o bardzo silnym zapachu, która jest mieszanką wielu związków chemicznych dających działanie terapeutyczne. Jeżeli stosujemy je prosto na skórę, muszą koniecznie być wcześniej rozcieńczone. A dlaczego właściwie warto stosować olejki eteryczne? Poznaj te powody!
Reklama
Jak stosować olejki eteryczne?
Olejki eteryczne można stosować na różne sposoby. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, jeżeli nakładamy je bezpośrednio na skórę to musimy je wcześniej rozcieńczyć. Chyba, że jest to olejek z drzewa herbacianego, albo lawendowy. W przypadku tych dwóch, rozcieńczanie nie jest konieczne. Należy jednak stosować je jedynie punktowo – czyli nakładać na zmianę, którą chcemy podleczyć. Jeżeli chcemy pokryć olejkami większą część naszej skóry, to rozcieńczamy je wcześniej olejami bazowymi – na przykład olejem kokosowym. Oczywiście trzeba zadbać o odpowiednie proporcje. Załóżmy, że dodajemy 12 kropli oleju bazowego. Wówczas wlewamy tylko 2 krople olejku eterycznego. Olejki eteryczne można stosować podczas masażu. Działają wówczas na cały organizm. Do przeprowadzenia takiego masażu trzeba oczywiście wybrać odpowiedni produkt.Dlaczego warto stosować olejki eteryczne?
W zasadzie każdy z olejków eterycznych ma odrębne właściwości.Reklama
- Olejek eteryczny – pomarańczowy. Z pewnością wiesz, że wykazuje on działanie antycellulitowe, ale potrafi też nieźle uspokajać i zmniejszać napięcie nerwowe. Można dzięki niemu pozbyć się poczucia strachu, drażliwości, a także skurczy mięśni.
- Olejek lawendowy – warto dolać do kąpieli aby złagodzić wszelkie podrażnienia. Pomaga też na stany zapalne, ale jego największą mocą jest to, że pozwala nam się odstresować.
- Olejek eteryczny z drzewa herbacianego. Działa przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie i przeciwwirusowo. Skutecznie wspomaga leczenie trądziku.
- Olejek rozmarynowy – pomaga na depresję oraz problemy z koncentracją. Działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie, a także przeciwbólowo na mięśnie.
- Olejki eteryczne eukaliptusowe – świetnie sprawdzi się przy przeziębieniach, wykazuje działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Pomaga na bóle reumatyczne.
- Olejek ylang ylang- ten olejek eteryczny jest nieco mniej znany, ale świetnie radzi sobie ze stresem i napięciem, a także z rozdrażnieniem. Pomaga także na bezsenność.
Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Czytaj więcej
Olejki do sauny - jak prawidłowo je stosować?
Jeśli uwielbiasz korzystać z sauny, to z pewnością wiesz, jak relaksujące i odprężające może być to doświadczenie. Ale czy wiesz, że możesz jeszcze bardziej wzmocnić te dobroczynne efekty, dodając do swojej sesji sauny olejki aromatyczne? Olejki do sauny nie tylko nadadzą przestrzeni piękny zapach, ale także mogą mieć korzystny wpływ na Twoje samopoczucie i zdrowie. W tym artykule dowiesz się, jak działają olejki do sauny, jakie wybrać i jak prawidłowo je stosować.
Olejek cedrowy: Poznaj jego niezwykłe właściwości
Drzewo cedrowe to gatunek, który ma długą historię i jest znane od czasów starożytnych cywilizacji. Jego długowieczność i piękno sprawiają, że jest ono nie tylko ozdobą przyrody, ale również cennym źródłem naturalnych składników, takich jak olejek cedrowy. W tym artykule dowiesz się więcej o tajemniczych właściwościach olejku cedrowego oraz o drzewie, z którego jest on pozyskiwany.
Olejek eukaliptusowy - wielozadaniowy pomocnik!
Olejek eukaliptusowy jest jednym z najpopularniejszych olejków eterycznych, znanych zarówno w aromaterapii, jak i w kosmetologii. Jego charakterystyczny, słodko-drzewny zapach sprawia, że jest często wykorzystywany do tworzenia relaksujących atmosfer oraz do łagodzenia objawów różnych stanów chorobowych. W tym artykule dowiesz się, na co pomaga olejek eukaliptusowy i jak go stosować, aby czerpać z niego pełne korzyści dla zdrowia i samopoczucia.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 ZaradnaKobieta.pl