dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska – efekty, jadłospis, wady i zalety. Dieta odchudzająca

Czy istnieją diety cud, które pozwolą schudnąć dużo w krótkim czasie?  Jeśli chcesz szybko schudnąć parę kilogramów, to warto zainteresować się dietą kopenhaską, która daje ekspresowe efekty, ale jest też jedną z najbardziej rygorystycznych diet wykluczeniowych, podczas której nie można jeść więcej niż 1000 kalorii dziennie, a zazwyczaj jest to nawet połowa tej wartości. Na czym polega dieta kopenhaska i jakie są jej efekty? Czy ma jakieś wady? Zobacz!
Reklama

Dieta kopenhaska – na czym polega?

Dieta kopenhaska, to dieta alternatywna. Powstała w jednym ze szpitali w Kopenhdze, stąd też pochodzi jej nazwa. Stosuje się ją przez trzynaście dni, w trakcie których wolno korzystać wyłącznie z posiłków, które zawiera specjalnie przygotowany jadłospis. Jakiekolwiek, nawet najmniejsze odstępstwo od tego jadłospisu skutkuje tym, że dietę należy zacząć od początku. W trakcie diety kopenhaskiej jada się trzy posiłki, w określonych przedziałach godzinowych. Śniadanie pomiędzy 8 a 9. Następnie obiad pomiędzy godziną 12 i 14, a na koniec kolację w przedziale godzinowym 17-18. Można zjeść wcześniej bądź później zaledwie o pół godziny. Oczywiście wykluczone jest w tym przypadku jakiekolwiek podjadanie.
Reklama
No i obowiązkowo trzeba wypić minimum 1,5 litra czystej wody na dzień.

Efekty diety kopenhaskiej – dieta na odchudzanie

Efekty diety kopenhaskiej mogą być zdumiewające. W ciągu 13 dni najmniej stracić można około 4 kilogramy, ale wiele osób potwierdza, że udało im się schudnąć nawet po kilkanaście kilogramów. Nietrudno się domyślić, że tak duży spadek wagi w tak krótkim czasie nie jest zdrowy dla organizmu, ale jedzenie tak małej ilości kalorii również. I taka dieta powinna się odbywać tylko i wyłącznie pod opieką lekarza.
dieta

Wady i przeciwwskazania

Główną wadą diety kopenhaskiej jest bardzo mała liczba dostarczanych organizmowi kalorii.
Reklama
Jak nietrudno się domyślić, po takiej drakońskiej diecie w zasadzie nie ma opcji, aby nie pojawił się efekt jojo. Nietrudno też nabawić się w tym przypadku zaparć. No i dodatkowo organizm otrzymuje tak mało „paliwa” z jedzenia, że może być Ci słabo. Twoje samopoczucie z pewnością ulegnie pogorszeniu no a kilogramy, które uciekają tak szybko w trakcie diety kopenhaskiej to nic innego, jak woda.

Dieta kopenhaska – jadłospis

Śniadanie na diecie kopenhaskiej do głównie filiżanka kawy z kostką cukru.
Reklama
W dniu 3, 10, 6 i 13 można dołożyć sobie suchą grzankę, a 5 i 12 dnia zjesz marchewkę  z sokiem z cytryny. Mało pożywne, prawda? Nie da się ukryć! Na obiad można jeść głównie jajka, szpinak duszony, chude mięso i świeże owoce  - ale też w ograniczonych ilościach. Kolacja natomiast pozwala na kolejnej porcji jajek, mięsa lub sałaty z oliwą. A wszystko to dokładnie rozpisane na każdy kolejny dzień. Cóż.. dieta kopenhaska to zwyczajna męka. Nie dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości kalorii ani składników odżywczych. Jeśli już naprawdę musisz się na nią zdecydować, to koniecznie zrób to w porozumieniu z lekarzem.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama