Na czym polega dieta kopenhaska?

Na czym polega dieta kopenhaska?

Dieta kopenhaska przez wielu nazywana jest dietą ostatniej szansy czy też trzynastodniówką. Opinie na jej temat są skrajne. Jedni twierdzą, że przynosi imponujące, nieporównywalne do innych diet efekty. Drudzy, że jest to jedna z najbardziej restrykcyjnych diet, która bardzo obciąża organizm i powoduje bóle głowy oraz ogólne osłabienie. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.
Reklama
Na czym polega ta dieta? Jej niekwestionowanym plusem jest fakt, że trwa jedynie 13 dni. Ani dnia dłużej i ani dnia krócej. Polega ona przede wszystkim na spożywaniu kawy, chudych mięs, warzyw i owoców. Dietę powinno się stosować nie częściej niż raz na dwa lata. Osoby, które się na nią decydują, muszą cieszyć się zdrowiem, ponieważ dieta uboga jest w kalorie. Nie poleca się jej stosowania podczas miesiączki. Efekt jo-jo Twórcy tej diety obiecują, że po zakończeniu diety, nie będziemy zmagać się z efektem jo-jo. Jednak prawda jest taka, że jeśli dnia 14 zaczniemy jeść na potęgę i wrócimy do starych przyzwyczajeń, niestety kilogramy wrócą. Powinnyśmy nauczyć się sztuki zdrowego żywienia i kontynuować ją po zakończeniu diety kopenhaskiej, jak i każdej innej. Godziny spożywania posiłków Śniadanie – 8:00 a 9:00 Lunch – 12:00 a 14:00 Obiad – 16:00 a 18:00 Jadłospis Od czasu wynalezienia tej diety, już wielokrotnie próbowano ją zmieniać czy unowocześnić.
Reklama
Jednak podobno najbardziej skuteczny był ten pierwotny jadłospis. Dzień 1 i 8 Śniadanie: kawa z łyżeczką cukru Obiad: 2 jajka na twardo, szklanka ugotowanych brokułów albo szpinaku, pomidor Kolacja: befsztyk wołowy o wadze 20 dag, 5 liści sałaty z łyżką oliwy z oliwek i sokiem z cytryny Dzień 2 i 9 Śniadanie: kawa z łyżeczką cukru Obiad: befsztyk wołowy o wadze 20 dag, 5 liści sałaty z łyżką oliwy z oliwek i sokiem z cytryny, owoc Kolacja: 10 dag chudej szynki, 2/3 szklanki jogurtu naturalnego Dzień 3 i 10 Śniadanie:  kawa z łyżeczką cukru, 1 mała grzanka Obiad: szklanka gotowanego szpinaku, pomidor, owoc Kolacja: 2 jajka na twardo, 10 dag chudej szynki, 5 liści sałaty z łyżką oliwy z oliwek i sokiem z cytryny Dzień 4 i 11 Śniadanie: kawa z łyżeczką cukru Obiad: jajko na twardo, 1 starta marchewka, serek wiejski Kolacja: pół szklanki kompotu z owoców bez cukru (wraz z owocami), 2/3 szklanki jogurtu naturalnego Dzień 5 i 12 Śniadanie: duża starta marchew polana sokiem z cytryny Obiad: 30 dag ugotowanej lub usmażonej bez tłuszczu chudej ryby (polanej sokiem z cytryny) Kolacja: befsztyk wołowy o wadze 20 dag, 5 liści sałaty, szklanka ugotowanych brokułów Dzień 6 i 13 Śniadanie: kawa z łyżeczką cukru, mała grzanka Obiad: 20 dag duszonej piersi z kurczaka, 5 liści sałaty z łyżką oliwy z oliwek i sokiem z cytryny Kolacja: 2 jajka na twardo, duża starta marchewka Dzień 7 Śniadanie: kubek gorzkiej zielonej herbaty Obiad: 20 dag pieczonej lub ugotowanej piersi z kurczaka, owoc Kolacja: bez kolacji Osoby, które decydują się na tę restrykcyjną dietę powinny pić co najmniej dwa litry wody dziennie oraz przyjmować dodatkowo witaminy!!! Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama