Drewniane meble - czy warto je kupić?

Drewniane meble - czy warto je kupić?

Drewniane meble to prawdziwa ozdoba domu. Są piękne, solidne, a odpowiednio dobrane z pewnością zostaną z Tobą i Twoją rodziną na wiele lat. Co takiego jest w meblach z drewna, że nie wychodzą z mody? Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup?
Reklama

    1. Drewniane meble - dlaczego warto je kupić?

    2. Drewniane łóżko - do jakiego wnętrza pasuje?

    3. Meble z drewna: konserwacja

Obecnie w sklepach znajdziemy wiele ofert mebli na każdą kieszeń, ładnych i pasujących do wielu aranżacji. A mimo to, to właśnie meble z drewna stanowią marzenie wielu z nas i nadal nie wychodzą z mody. Co takiego mają w sobie meble drewniane? Czym wyróżniają się wśród tańszych odpowiedników?

1. Drewniane meble - dlaczego warto je kupić?

Drewniane meble zapraszamy do naszych salonów, sypialni, pokojów dziennych czy kuchni. Towarzyszą nam od lat i nadal stanowią ważny element aranżacji wnętrza. Nie bez powodu obdarzamy je takim zaufaniem.

Meble drewniane są trwałe - przetrzymają remonty, przeprowadzki, poradzą sobie z dziecięcą energią i upływającym czasem.

Reklama

Co więcej, to właśnie czas działa na korzyść mebli drewnianych. Z upływem lat stają się jeszcze bardziej stylowe i wyjątkowe.

Co więcej, meble drewniane są oryginalne i unikalne  - w końcu nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Przemawia za nimi także styl, elegancja i fakt, że są to meble piękne. Niezależnie od tego, czy wybierzesz meble z litego drewna, meble sosnowe czy też meble dębowe, na pewno staną się wyjątkową ozdobą każdego pomieszczenia.

Pamiętaj też, że solidne meble drewniane są przede wszystkim zdrowe. Drewno to tworzywo naturalne, wykazujące właściwości antystatyczne. Zapobiega też osiadaniu kurzu.

2. Drewniane łóżko - do jakiego wnętrza pasuje?

Marzysz o tym, by w twojej sypialni znalazło się łóżko drewniane? Doskonale rozumiemy to marzenie.

Reklama

Wybór łóżka do sypialni jest niezwykle istotny - warto wziąć pod uwagę jakość mebla, komfort i to, czy łózko pasuje do aranżacji wnętrz. Warto jednak podkreślić, że tak naprawdę łóżko drewniane dobrze pasuje do sypialni w każdym stylu. Projektanci światowej sławy tworzą aranżacje, w których królują meble, w tym łóżka i szafki nocne z drewna dębowego lub drewna bukowego.

3. Meble z drewna: konserwacja

Pamiętaj, że meble drewniane wymagają specjalnego traktowania. Do czyszczenia nie powinno się używać silnych detergentów i gotowych sprayów. Sprawdzi się za to zwykła szmatka z bawełny lub wełny, namoczona w ciepłej wodzie. W poszczególnych przypadkach możesz wykonać także woskowanie, lakierowanie czy olejowanie.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama